У Кривому Розі завершили ремонт укриття в ліцеї «Міжнародні перспективи»

ОСВІТА
24.07.25 - 16:10

Безпечне навчання в умовах війни: у Кривому Розі, за підтримки ЮНІСЕФ, оновлено укриття в ліцеї "Міжнародні перспективи».

«Безпека дітей – наш безумовний пріоритет. Ми системно працюємо над створенням та розширенням укриттів. Загалом у Кривому Розі вже облаштовано 214 укриттів у навчальних закладах. Здебільшого – містом, але велику допомогу надають і наші міжнародні партнери, з якими у нас налагоджено постійну взаємодію. Завдяки співпраці міста  з ЮНІСЕФ, Люксембургом, GIZ, Save the Children, Київською школою економіки ремонтуються укриття, закуповується обладнання та техніка.  У співпраці з Люксембургом у місті розпочато облаштування ще 16 нових укриттів.   Київська школа економіки вже облаштувала 10 укриттів і працює ще над трьома. Загалом, лише цього року планується  відремонтувати (оновити або розширити) укриття у понад 60 закладах освіти», - зазначив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

Укриття ліцею капітально відремонтовано: оновлено стіни, підлогу, стелю, встановлено припливно-витяжну вентиляцію, замінено систему опалення, облаштовано чотири санітарні кімнати та змонтовано сучасне освітлення.

 

«Зараз у ліцеї навчається понад тисяча учнів. В умовах воєнного часу надзвичайно важливо, щоб кожна дитина та вчитель мали змогу перебувати у безпечному просторі під час тривоги. Ми вдячні всім, хто долучається до створення сучасних і комфортних укриттів», - сказала директорка ліцею Тетяна Мелкумова.

 

ЮНІСЕФ передав сучасні меблі для облаштування навчальних просторів, що дозволило розширити функціональність цифрового освітнього центру. Центр не лише підтримує навчальний процес, а й надає дітям допомогу в подоланні емоційних труднощів та освітніх втрат.

 

Після завершення робіт в укритті одночасно зможуть перебувати понад 300 учнів.

 

«Міжнародні партнери відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки освітніх закладів нашого міста. Їхня підтримка дозволяє не лише ремонтувати укриття, а й оснащувати їх сучасним обладнанням, що створює комфортні та безпечні умови для дітей і педагогів. Ми вдячні всім організаціям, які долучаються до цієї важливої роботи», - підкреслив Сергій Мілютін, заступник міського голови.

 

Завдяки співпраці міста з Урядом, з 1 вересня у місті відкриваються три повноцінні підземні школи. В одній з них ремонти  вже завершені, у решті - на завершальній стадії, - уточнив О.Вілкул.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: