У криворізькій лікарні №2 відкрили відділення блоку амбулаторного гемодіалізу

ЗДОРОВ'Я
16.10.20 - 13:32

У лікарні №2 відкрили відділення блоку амбулаторного гемодіалізу з 10 сучасними апаратами фірми B.Braun типу Dialog для хворих з термінальною нирковою недостатністю.

 

Під час відкриття оновленого відділення, міський голова Юрій Вілкул та директор БФ «Здоров’я України» Юрій Набока підписали Меморандум про співпрацю.

Спілкуючись із лікарями та пацієнтами відділення, міський голова Юрій Вілкул зауважив: 

 

«У розвитку системи охорони здоров'я ми працюємо за двома основними напрямками: будівництво амбулаторій — їх відкрили вже 50 і побудуємо ще 16, аби зробити первинну допомогу максимально доступною для криворіжців, та упорядковуємо ті лікарні, які рік тому були передані місту з підпорядкування області. Дуже важливо вчасно надавати допомогу хворим, які потребують замісної ниркової терапії. Торік у відділенні було виконано понад 10 тисяч сеансів гемодіалізу. Модернізація блоку амбулаторного гемодіалізу, збільшення кількості апаратів штучної нирки та потужності нової системи водоочищення дозволять надавати допомогу пацієнтам з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності. Впевнений, що ми правильно визначаємо перспективи та це обладнання буде довлго працювати для мешканців нашого міста».

 

Апарати фірми B.Braun типу Dialog працюють у режимі онлайн. Самі готують стерильний розчин для заповнення магістралі та діалізаторів, самі себе дезінфікують. 

 

На апараті виконується багато функцій для хворих: ультрафільтрація, гемодіаліз, гемодіафільтрація, гемофільтрація.

Довідково. Гемодіаліз в Україні отримує один українець із чотирьох, яким він життєво потрібен, а це близько 6 тисяч пацієнтів. У Дніпропетровській області - один із найнижчих рівнів забезпечення пацієнтів процедурою гемодіалізу. На тепер, 389 пацієнтів перебувають на замісній терапії. Наприклад, у Німеччині на гемодіалізі – 950 пацієнтів у розрахунку на 1 млн населення, у Польщі – 456, Білорусі – 285.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: