У Криворізькому центрі поводження з тваринами собак не присипляють! Коментар фахівців

КОМЕНТАР
17.04.19 - 10:27

Учора в Кривому Розі відбулися громадські слухання з приводу прийняття програми поводження з тваринами у нашому місті.

Адміністрація Центру поводження з тваринами звернулася до криворіжців з роз'ясненнями щодо проблеми, яка викликає палкі суперечки. Це питання евтаназії тварин.

 

"На жаль, у Законі України " Про захист тварин від жорстокого поводження " нема чіткої позиції щодо цього питання, розмиті поняття, - коментує Ірина Іващенко, заступниця керівника Центру. - Це дозволяє людям, які зацікавлені у "харківському" варіанті вирішення проблеми безхатніх тварин, маніпулювати громадською думкою та Законом. Все залежить від моральних принципів керівництва профільних підприємств та міст.

Не буду відповідати за інших , скажу про керівництво нашого Департаменту розвитку інфраструктури міста та нашого комунального підприємства. НІХТО НЕ ПЛАНУЄ НІЯКИХ МАСОВИХ ВБИВСТВ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН та навіть поодиноких випадків вбивств тварин. За весь час існування КП нам довелося приспати тільки одного собаку, який страждав на невиліковну хворобу, але ми все рівно кілька місяців намагалися полегшити його стан та забезпечити йому комфортне життя.

 

МИ ПРИЙШЛИ СЮДИ НЕ ВБИВАТИ, ми намагаємося змінити ситуацію у місті, скоротити кількість безхатніх тварин тільки методом біостерилізації, не плануючи вбивати тварин ні при відлові, ні у Центрі.

Зараз наші ловець Сергій та кінолог Тімур, який іноді допомагає при відлові, вже опанували метод спецвідлову, при якому використовуються седативні препарати. Це дозволяє відловити тих собак, які раніше залишалися для нас недосяжними. Багато волонтерів та опікунів собак, які допомогали хлопцям, впевнилися у тому, що ніякої загрози у цьому методі немає. Навчав хлопців ловець з багатолітнім досвідом праці у відомому фонді " 4 лапи". Маємо надію на подальшу співпрацю з ним та з самим Фондом.

Тепер про наші плани, про які ходить багато чуток.

У "спадок " від КП "Сансервіс" ми отримали англійський утилізатор, який нарешті хочемо ввести в дію. Зараз шукаємо організацію, яка допоможе нам підготувати всі необхідні документи для його експлуатації та оформити ліцензію на право утилізації біовідходів. Не секрет, що навколо цього страшного слова "утилізація" виникають багато непорозумінь. Ми готові відповісти на всі запитання, забезпечити прозорий процес та не проти будь-якого виду контролю за цїєю процедурою.

 

Ще в наших планах - реконструкція будівлі під санпропускник, в якому буде проходити прийом нових тварин та їх карантинне перебування, а також розглядається можливість створення у Центрі притулку для тварин, які залишились без господаря, виявляють агресію, опинилися в тяжкому стані тощо. Це - перша ластівка , кількість місць буде обмежена, тому нам потрібна буде широка допомога громадськості у адопції тварин з притулку.

Як ви знаєте, на 17-19 травня запланований підрахунок безхатніх собак у місті за методикою платформи Animal.id.

Ми запрошуємо усіх взяти участь у підрахунку. Потрібні більше 100 волонтерів!

 

Таким чином ми розвиваємося, працюємо, готові до співпраці й спілкування. Тому, якщо ви щось десь почули, що вас лякає, якщо хочете знати більше про роботу Центру, питайте у нас, а не слухайте чутки!"

 

Контаки Центру: телефон диспетчера 098-31-31-391, телефон приймальні 068-855-60-30. ел. адреса centreanimal.kr@gmail.com. Адреса - м. Кривий Ріг, вул. Привітна, 56.

Графік роботи Центру - з 8.00 до 16.00, вихідні - субота, неділя.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: