У Криворізькому педуніверситеті відкрили три сучасні дослідницькі лабораторії

ОСВІТА
25.11.20 - 16:05

Три нові науково-навчальні лабораторії природничого спрямування з’явилися в Криворізькому педагогічному університеті завдяки підтримці Міносвіти, яке розробило програми впровадження таких сучасних лабораторій в усіх педагогічних університетах.  

"Це лабораторії з фізики, екології і біології, а також науково-навчальна лабораторія з хімії. Це все природничі науки, і це дуже важливо у сучасному світі й для нашої країни, тому що саме природничі науки задають і напрям поштовху людського прогресу, і розвиток науки. Тому дуже важливо, щоб наші студенти навчалися на сучасному лабораторному обладнанні", - пояснює Ярослав Шрамко, ректор Криворізького державного педагогічного університету.

 

Перша лабораторія – фізична - дифракційний апарат, набір поляризації, геометричної та дзеркальної оптики, 3D принтер, голографічний проєктор та багато інших приладів.  

"Це обладнання на основі аналого-цифрових перетворювачів дозволяє фіксувати і збирати інформацію у цифровому вигляді, відображати, передавати відповідно через блютуз, зберігати й опрацьовувати її на сучасному рівні. Представлені всі розділи фізики, починаючи від механіки, молекулярної фізики, електромагнетизму, оптики, хвильової оптики, які дозволяють проводити експерименти на новому якісному рівні", - коментує Микола Слюсаренко, завідуючий кафедрою фізики та методики її навчання КДПУ.

 

Дотик до природи за допомогу приладів – так позиціонує себе лабораторія з екології та біології.

"Студент через приладний дотик до природи поглиблює свої знання й навички, стає більш конкурентноздатним на ринку. Наші випускними, користувачі цієї лабораторії, будуть більше обізнаними і фахово підготовленими. У нашій лабораторії - широкий спектр приладів: спектрофотометри, іонометри, мікроскопи, термостат, муфельна піч. Також є прилади, які дозволяють нам вивчати природу, грунти, поверхневі води, субстрати техногенних екотопів, зокрема й наших відвалів та кар’єрів. Завдяки цьому ми можемо прогнозувати розвиток рослинності, а також використовувати рослини для формування зеленого бар’єру захисту, і таким чином ми можемо покращити стан довкілля в нашому регіоні", - каже Василь Савосько, доцент кафедри ботаніки та екології КДПУ.
 

 

Остання - найменша за розміром, але не менш важлива хімічна лабораторія.

"Тут можна дослідити будь-які водні об’єкти природного або антропогенного походження, стічні або шахтні води, які відкачуються шахтами. Також можна досліджувати продукти харчування, фармацевтичні препарати, засоби, якими ми користуємося для миття посуду, шампуні. Сільськогосподарську продукцію можна аналізувати на вміст  нітратів, пестицидів, важких металів", - пояснює Тетяна Селіванова, завідуюча навчально-хімічною лабораторією КДПУ

Обслуговуватимуть сучасні лабораторії не тільки студентів та викладачів університету, а й юних науковців-школярів.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: