У ПК «Центральний» криворізький митець Ренато Ортіс представив новий перформанс «Полотно»

КУЛЬТУРА
23.04.23 - 9:21

Учора у Палаці культури «Центральний» відомий криворізький митець Ренато Ортіс представив свій новий перформанс «Полотно». Мистецький витвір представляв собою калейдоскоп – органічне поєднання живопису, аудіовізуального мистецтва, музики, світла, вокалу і танцю.

Ідея створити щось нове і поекспериментувати спала на думку Ренато Ортісу завдяки пропозиції директорки Палацу культури «Центральний» Ольги Якубовської. У спільному проєкті вирішили використати й синтезувати різні технічні можливості.

 

«Навіть ми до кінця не знали, що саме це буде, але автор нас дуже заінтригував, - розповідає Ольга Якубовська. - За час існування нашого Палацу культури, уперше захід відбувся у просторі сцени – і митці, і глядачі були на сцені. Це явище не масової культури. Це високоінтелектуальна творчість, її зміст – філософські роздуми нашого художника. Ми запросили на захід до 100 осіб, зацікавлених чимось новим, незвичним, креативним».

 

Участь у перформансі взяли і музиканти, і технічні працівники, і танцівниця, і вокалістка.

 

«Ідея прийшла спонтанно, вона далеко не нова: всі мої ідеї присвячені пошуку людини і постановці запитань, - ділиться автор перформансу Ренато Ортіс. - Але відповідей на них немає. Кожна схема була присвячена різній тематиці, це думки, відчуття, стани. Щоразу ми ставимо нові запитання: глядачу і собі. Полотно творилось по-різному: іноді мене надихала музика, часом ми доводили музику за допомогою шумових ефектів, акцентів, голосових повідомлень. Зі мною працювали мої друзі, і це для мене головне. Велика робота зроблена по світлу моїм другом Валерієм Рудичевим. За синтезатором – Сергій Сопко. Саундтрек був спеціально розроблений Сергієм, він написав всю музику, з врахуванням моїх побажань. За ударними – Микита Бурбело. Ми всі дружимо і нам легко дихається разом. Вокалістку я знаю мільйон років, це моя подруга, ми її виступ «врізали» в постановку спонтанно. І це у нас вийшло. Танцівницю мені порекомендували, і вона блискуче впоралася. Патріотичні мотиви у нас були незвичайні, ці теми ми вирішували тихо, ненав’язливо. Загалом, ми задумували зробити мистецький калейдоскоп. Сподіваємось, він у нас відбувся. У "Полотні" немає кульмінації, початку чи кінця, але є амплітуда, і ми її непогано підвели. Наскільки успішно, судити глядачу...»

 

«Полотно» можна переглянути і сьогодні, 23 квітня, о 17.00.  

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: