У Покровському районі Кривого Рогу відкрили Алею Слави полеглих Героїв

ПАМ'ЯТЬ
13.11.25 - 14:43

Багато заплаканих облич, душевного болю, квітів і спогадів. І портрети, портрети молодих, дужих, красивих, волелюбних... У Покровському районі відкрили Алею Слави, присвячену 324-м полеглим  Героям. Меморіал встановили в парку «Шахтарський». На світлинах – наші рідні, сини, брати, чоловіки, наречені, які стали нашими янголами-охоронцями, поклавши життя за Батьківщину за 11 років російсько-української війни.

Відкриття було багатолюдним і щемним. Рідні полеглих, керівництво Ради оборони, району, духовенство, школярі прийшли висловити шану гідним синам Криворіжжя.

 

«Відкриття Алей Слави - це наш священний обов'язок перед полеглими Захисниками та Захисницями. Кожен район, де ми створюємо таку Алею, стає місцем нашої щоденної пам'яті та глибокої шани. Герої віддали найдорожче - своє життя, захищаючи нас із вами. Кожен має не просто пам’ятати, а постійно усвідомлювати, якою ціною нам дається незалежність», - виголосив Олександр Вілкул.

 

Алеї Слави облаштовують у всіх районах міста. Цей меморіал у Покровському районі став уже п’ятим. Серед увічнених на ньому - два Герої України Олександр Кавун та Андрій Дробіленко.

 

«Подивіться, вдови, батьки, діти - всі плачуть біля портретів своїх солдатів. Ми вдячні цим хлопцям за те, що ми живі, що діти ходять до школи, що життя в місті триває. Вони нас оберігали, а тепер ми повинні берегти згадку про них. Треба дбати про цю алею, доглядати за квітами, вазами, охороняти їх. Щоб галерею наших хлопців не паплюжили і щоб їхні матері не переносили цей біль повторно», - закликає Наталія Король, голова Об`єднання солдатських матерів та родин захисників і захисниць Криворіжжя.

 

У похмуре листопадове небо злетіли молитви й білі голуби – символи вічності, миру, нашої вдячної пам'яті і пошанування великого подвигу захисників України.

 

До присутніх звернулася сестра Героя України, Почесного громадянина Кривого Рогу Андрія Дробіленка. У мирному житті криворіжець працював начальником виробничого цеху, але в серпні 2022-го Батьківщина покликала його на захист. Капітан Дробіленко був командиром стрілецького взводу 92-ї ОМБр. Своїм прикладом надихав підлеглих боротись з окупантом без вагань. 53-річний воїн загинув біля с. Новоселівське Луганської області. За мужність і відвагу йому присвоїли звання Героя України.

 

«Мій брат був звичайною людиною, такою ж, як ви, але мав велику любов до свого міста і країни. Ця Алея – місце вдячності і гордості. Потрібно, щоб ми бачили, якою страшною ціною виборена свобода. Пам’ятайте їх щодня. Для родин загиблих - це святе місце. Я вдячна керівництву міста, Раді оборони на чолі з Олександром Вілкулом, за підтримку, увагу і турботу про наших захисників. Дякую, що не даєте згаснути пам’яті громади. Ми - місто сильних, ми громада Героїв. Нас не перемогти!» -  промовила Лариса Дядічкіна.

 

До кінця року заплановано відкриття ще трьох алей: у Металургійному районі - в парку Богдана Хмельницького, в Довгинцівському районі - у парку Ювілейний, у Саксаганському районі - в парку «Юність».

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: