У посилці з Кривого Рогу до США намагались надіслати артефакти 6 тисячоліття до н.е

КРИМІНАЛ
23.04.24 - 11:10

Археологічні артефакти 6 тисячоліття до н.е. відправили посилкою з Кривого Рогу до США. Три нуклеуси - кам’яні ядрища з кременю -  виявили київські митники.

Вони доправили цінну знахідку на експертизу до Національного музею історії України.

 

"Як визначили фахівці музею, це автентичні нуклеуси з північно-західної та західної частин України. Найбільший із них - завдовжки 15 см. Артефакти належать до матеріалів археологічних культур періоду «неоліт - доба бронзи», приблизно 6-2 тисячоліття до н.е. Вони мають велику культурну та історичну цінність», - розповіли у Державній митній службі.

 

На громадянина, який відправляв українські культурні цінності за кордон, склали протокол про порушення митних правил. Нуклеуси вилучили.

 

«Археологічні артефакти не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце у Музейному фонді України. А згідно з законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було», - зауважили у службі.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: