У поточному році криворіжці отримають ще 14 тисяч індивідуальних газових лічильників 

АКТУАЛЬНО
19.03.19 - 14:01

На прес-конференції в «Криворіжгазі» сьогодні оприлюднили плани підприємства з встановлення та заміни колективних та індивідуальних лічильників газу на поточний рік.

Такими приладами обліку блакитного палива вже користуються понад 180 тисяч криворіжців у своїх оселях. Майже 60 тисяч — у загальнобудинкових вузлах.

«У межах програми розвитку на 2019 рік, у планах ПАТ «Криворіжгаз» встановити понад 14 тисяч індивідуальних лічильників. Ми замінимо 7750 лічильників, які не пройшли перевірку», — відзвітував технічний директор ПАТ «Криворіжгаз» Анатолій Пономаренко.

 

Заміни передусім потребують застарілі роторні лічильники, встановлення яких почалося ще в 1995 році. Наразі термін експлуатації цих приладів завершується. Для споживачів Криворіжгазу така заміна буде проведена безкоштовно. На відміну від індивідуальних, повільними темпами просувається справа встановлення загальнобудинкових лічильників газу.

«Загальнобудинкові вузли обліку вже придбані, але зважаючи на проблему недопуску газовиків до виконання будівельно-монтажних робіт, так і не встановлені. Наразі таких квартир налічують понад 28 тисяч», — пояснює технічний директор.

 

 

Щодо норм споживання газу, то вони в поточному році зменшилися втричі.

«Торік, 27 листопада, Верховним Судом України були відмінені норми, які діяли з 2014 до 2018 року. Згідно з постановою, норма споживання газу на одну плиту складає 18 м3 на людину, для проточного водонагрівача — 23.6 м3. Від 30 січня нашим споживачам перераховано норми споживання газу на людину — це 5,39 м3 на одну плиту, для газового водонагрівача — 10,49 м3», — розповіла начальниця відділу комерційного балансування ПАТ «Криворіжгаз» Катерина Гарькава.

 

 

Наразі нові норми споживання, констатують у «Криворіжгазі», є збитковими для підприємства. Торік фактичне споживання перевищило нормативне на 16 мільйонів кубометрів. Як наслідок — у підприємства виникла заборгованість перед «Укртрансгазом». Встановлення додаткових лічильників допоможе змінити цю диспропорцію на краще та уникнути зайвих фінансових втрат.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: