У соцмережах з'явилася нова суїцидальна гра для дітей "Червона сова"

       Над дітьми знову нависла серйозна небезпека через популярну гру в соцмережах. Слідом за вбивчим "Синім китом" в мережу просочився новий квест під назвою "Червона сова", передає znaj.ua

       Нова гра аналогічна попередній, відрізняються вони лише деякими деталями.

      За умовами "гри", діти не повинні спати по кілька днів і при цьому виконувати завдання куратора.

      "Спочатку дітей заманюють у гру. Надсилають посилання, за яким потрібно перейти (воно ніби вибиває помилку). Але завдяки цьому посиланню «куратори» дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання, її шантажують, кажуть, що знають адресу і приїдуть до неї на «розбірки»", - пише Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

      За словами правозахисника, одне з основних завдань "гри" – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають цілодобово, а також дивитися психоделічні відео посеред ночі і аудіо з «потойбічного світу».

     "Після цих відео дорослому можна посивіти, вже не говорю про те, що відбувається з психікою дітей", - зазначає М. Кулеба.

     На YouTube буквально на цьому тижні з’явилося відразу кілька роликів, присвячених грі "Червона сова". А в офіційно забороненій в Україні соцмережі "ВКонтакте" виявили сім груп, де збирають інформацію не лише про учасників, а й про їхніх друзів та рідних. Зокрема, це одне з завдань гри. Ці групи періодично блокують, але вони з’являються знову. Приймають туди тільки дітей. 

      Наскільки нині поширена "сова" в Україні, ще не відомо. Але столична поліція вже порушила кримінальну справу за одним з фактів втягнення київської школярки в гру.

      30 листопада 14-річна Лєра пішла з дому нібито на заняття з англійської мови й не повернулася. Її мама пізніше заявила, що знайомі бачили дочку в Умані.

      "Лєра ніколи раніше не тікала з дому і завжди була зразковою дитиною", – каже мама дівчинки.

       Пізніше Лєру дійсно знайшли в Умані. Вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном та з інструкцією в кишені для подальших дій. Дівчина не розуміла, чому її шукають, пояснювала, що поїхала до бабусі, хоча та живе за 50 км від Умані.

       Мати постраждалої зайнялася пошуками тих, хто і для чого змусив дитину поїхати так далеко від дому. У поліції припускають, що все це через "Червону сову".   

       Батьків закликають пильнувати за дітьми.

      Основні поведінкові ознаки участі у «групах смерті» такі:

- відчуженість,
- втома, 
- постійна сонливість,
- залежність від соцмереж (дитина сидить в мережі посеред ночі),
- порізи на руках.

    "Якщо ви помітили ці прояви у дитини – не дорікайте і не кричіть на неї! Одразу починайте довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків. Якщо дитина не йде на контакт – зверніться до психолога!", – радить М. Кулеба.