У світі відзначають «фіолетовий день» - день хворих на епілепсію

АКТУАЛЬНО
26.03.19 - 10:10 973

26 березня у світі відзначають день людей, хворих на епілепсію.

Його ще називають «фіолетовий день». Це  щорічна міжнародна акція, завдання якої — розвіяти міфи про епілепсію і допомогти людям, які живуть з цим діагнозом. Вперше цей день відзначали в 2008 році в Новій Шотландії, Канада.

 

Авторка  ідеї — Кессіді Меган. У 2008 році Кессіді було всього дев’ять років, але вона вже встигла зіткнутися з нерозумінням і глузуванннями з боку однолітків і дорослих.  Вони нічого не знали про її захворювання на епілепсію й вважали, що у Кессіді проблеми з психікою. Аби привернути увагу до своєї проблеми та підтримати інших хворих, дівчинка приколола до одягу фіолетову стрічку. Її ініціативу підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії.

 

Епілепсія - це стан, пов'язаний з надмірною мозковою електричною активністю в різних його відділах. Проявляється нападами, а також в клінічній картині можуть спостерігатися психічні розлади.

 

ТОП-5 фактів про епілепсію

Епілепсія – третя за поширеністю хвороба у світі після інсульту та хвороби Альцгеймера

Під час нападу людина може прикусити собі язик. Проковтнути його, як вважає більшість, неможливо.

Епілепсія не передається від однієї людини до іншої,  не впливає на фізичну активність та розумові здібності хворого. Вона не виявляє себе ніяк, окрім періодичних нападів.

Епілепсія – це збірний термін на позначення кількох видів захворювання. Але це проблема, швидше, фізична, ніж психіатрична.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»