У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера. Дяка добровільним помічникам!

СВЯТО
05.12.19 - 9:49

У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера - International Volunteer Day. Волонтерський рух у нашій країні став популярним, починаючи з Революції гідності і російської окупації. - УНІАН.

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник.

 

Це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні.

 

Це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед.

 

Під час Революції Гідності та російської агресії на сході нашої держави потужний волонтерський рух став зразком єдності українського суспільства, його зрілості і самоорганізації.

 

З того часу волонтери почали збирати гроші по всьому світу на потреби військових, закуповувати на них медикаменти та зброю і везти все це на передову.

 

Багато з них згодом пішли добровольцями на фронт.

 

"Волонтер. Це слово міцно ввійшло в наше життя з 2013 року. Це той, хто добровільно, за покликом серця, віддає свою енергію, час, ресурси і частину свого життя заради допомоги іншим. У найтемніші часи добре видно світлих людей. Цей феномен волонтерства, феномен самоорганізації, взаємодопомоги та довіри був надзвичайно сильним і на Майдані, і є таким на війні. За цей час цивільні люди навчилися розбиратися у шоломах і бронежилетах, пнб та тепловізорах, в такмеді і аеророзвідці, і не тільки. Від звичайних зігрівайок і медицини на Майдані до систем підготовки військових і програм реабілітації - за цей час волонтери навчилися вирішувати різні і непрості задачі. Дуже часто саме волонтери, люди, які допомагають армії, паралельно займаються різними цивільними напрямками, допомагають дітям і тваринам, борються за зелені зони та історичну спадщину свого міста. Ми хочемо сказати "дякую" кожному, хто допомагає військовим, пораненим у шпиталях, плете маскувальні сітки і разом з дітьми збирає передачі на фронт", - кажуть у відомій волонтерській організації "Повернись живим".

 

Сьогодні дякуємо цим небайдужим помічникам-добровольцям. Нехай усі ваші добрі справи неодмінно будуть винагороджені!

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: