Учені заявляють про другий в історії випадок подолання ВІЛ

ЗДОРОВ'Я
05.03.19 - 14:52 1243

Учені зафіксували тривку ремісію вірусу ВІЛ-1. — ТСН.

Ім'я людин. яку вдалося вилікувати, поки тримають у секреті, її називають «лондонський пацієнт», а дослідження незабаром планують оприлюднити в журналі Nature. Зазначається, що пацієнт перебуває в ремісії вже 18 місяців, відколи перестав приймати антиретровірусні препарати.

 

Перший випадок подолання вірусу імунодефіциту людини був зафіксований десять років тому (це так званий «берлінський пацієнт»). Обидва пацієнти лікувалися за допомогою стовбурових клітин від донорів із рідкісною генетичною мутацією.

«Досягнувши ремісії в другого пацієнта із застосуванням схожого підходу, ми довели, що «берлінський пацієнт» не був аномалією, і ці лікувальні підходи справді знищили ВІЛ у двох людей», — пояснює головний автор дослідження, професор відділення інфектології та імунології в Університетському коледжі Лондона Равіндр Гупта.

 

Равіндр Гупта додав, що використаний лікувальний метод не підходить усім пацієнтам, однак він дає надію на розробку нових стратегій лікування, включно з генетичною терапією.

 

Варто додати, що дослідники зафіксували в Україні другу за масштабами епідемію ВІЛ/СНІДу в Європі. За інформацією, 238 тисяч українців живуть із ВІЛ. Щороку з’являється ще 5,2 % нових випадків інфікування у віковій групі від 15 до 24 років.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: