Учні 91-ї гімназії впорядкували пам'ятник Героям-визволителям у Менжинці Софіївського району

     Напередодні Дня Перемоги криворізькі школярі наводять лад на могилах загиблих бійців.

Щовесни вже близько 10-ти років учні 91-ї гімназії впорядковують пам'ятник Героям-визволителям у Менжинці Софіївського району.

"Я почуваю себе патріотом. А патріот - це не той, що співає гімн чи патріотичні пісні. Це людина, яка робить потрібні справи заради майбутнього держави", - впевнений гімназист Богдан Дембіцький.

Однією з таких справ Богдан та його друзі по гімназії вважають догляд за братською могилою бійців, які загинули на підступах до Кривого Рогу.

Цим меморіальним комплексом учні 91-ї криворізької гімназії опікуються майже десятиліття. Щороку навесні вони приїздять сюди, фарбують, сапають, перекопують. Охочих так багато, що мікроавтобус, який виділяє організація "Пошук-Дніпро", не може вмістити всіх.

Пошуковці та гімназисти - давні друзі. Підлітковий пошуковий загін "Соколята" допомагає дорослим в розшуковій роботі на полях Другої Світової. А коли гімназисти взялися за догляд меморіалу в Менжинці, виявили, що в братській могилі поховано дядька їхньої вчительки Людмили Помазан. З'ясували це самі школярі, коли на плитах меморіалу побачили прізвище свого педагога. Попрацювавши з архівами, упевнились: похований тут боєць - старший брат батька Людмили Помазан, Михайло.

Попри догляд школярів, з кожним роком дорослих і дітей все більше турбує стан цього пам'ятника. Очевидно, що одними фарбами та лопатами тут вже давно не обійтися.

Ще болючіше на руйнацію пам'ятника реагують рідні, які приїздять звідусіль до могили своїх героїв.

Очевидно, що він давно потребує капітального ремонту. Утримуючи могили наших оборонців у належному стані, ми зможемо зберегти пам'ять нащадків про безсмертний подвиг дідів.