Учитель із Кривого Рогу у вільний від уроків час робить окопні грілки для бійців

ВАЖЛИВО
08.01.23 - 9:04

Учитель із Кривого Рогу у вільний від уроків час робить окопні грілки для наших вояків. Каже - цей процес не дороговартісний, але потребує знань фізики й багатогодинних зусиль. У підсумку виходить компактний обігрівач, який можна застосовувати до тисячі разів.

Олександр - учитель праці з Кривого Рогу і волонтер. Чоловік, використовуючи прості інгредієнти та знання з фізики, виготовляє окопні грілки.

 

Складові для "гарячого снігу", так іноді називають окопні грілки, можна купити в будь-якому магазині. Собівартість комплекту приблизно 60 гривень.

 

Дуже важливо зберігати ці пропорції. Оскільки в нас сода має вагу 500 грамів, ми і будемо відштовхуватись від 500 грамів соди. Для цього нам потрібно буде 511 грамів укусу і 100 мілілітрів води. Якщо одразу все висипати, то вся ця піна буде на підлозі. Будемо потихеньку…

 

Після того, як усі компоненти вже в каструлі, їх протягом п'яти годин слід проварювати, перемішуючи ложкою з дерева. Метал спровокує реакцію з розчином, і грілка не працюватиме як слід. 

 

"Повільний-повільний вогонь. Розплавляємо її до консистенції гелю. Протягом наступних кількох діб розчин кристалізується й твердіє. Потім його разом з активатором запаковують у герметичний пакет. У кожній грілці в середині є активатор теплоти. Якщо цей активатор всередині грілки, натиснути на нього всередині, в ньому з'являється напруга, в активаторі. І ця напруга примушує молекули солі рухатися", - розповів Олександр.

 

Упродовж двох годин відбувається активне виділення тепла на рівні 50-55 градусів за Цельсієм. Для перезарядки саморобної грілки, каже пан Олександр, потрібно лише 15 хвилин - стільки пакунок має кипіти в соляному розчині, а для збереження герметичності, стінки посуду не мають торкатися грілки. Таким чином, запевняє волонтер, кожну грілку можна використати до 1000 разів.

 

 

Джерело - Інтер.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: