Україна отримала сироватку проти дифтерії, її доправлять у регіони

ЗДОРОВ'Я
02.12.19 - 13:54

Cироватка проти дифтерії їде в кожну область.У  листопаді Україна отримала в якості гуманітарної допомоги 250 флаконів дифтерійного антитоксину.

150 з них були передані від ПРООН та ще 100  надало Посольство Республіки Індія в Україні, - повідомляють у МОЗ.

 

Станом на 29 листопада, створено централізований запас сироватки. Це дозволить оперативно надавати необхідну кількість доз для лікування у разі необхідності.

 

Додатково сироватку розподілять та доставлять у регіони вже найближчим часом. 38 флаконів дифтерійного антитоксину вже надано Закарпатській області.

 

Дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії. Кількість доз та необхідність введення визначається лікарем. 

 

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це небезпечна хвороба, що загрожує летальними наслідками. Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація як дітей, так і дорослих.

 

Наразі в Україні є понад 5 млн доз вакцини від дифтерії, які розподілені по всіх областях. Протягом грудня регіони додатково отримають 75 тис. доз вакцини для профілактики дифтерії та правця адсорбованої (АДП), яка вже доставлена в Україну. Безоплатне щеплення можна зробити, звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація. 

 

Нагадуємо, що у 1991-1998 роках в Україні була епідемія дифтерії. Причиною був низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді захворіли 20 тисяч людей, 696 пацієнтів померли.

За останні роки в Україні реєстрували поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2015 рік – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих, 2017 - випадків зареєстровано не було, у 2018 році - 10 випадків.

 

Станом на кінець листопада 2019 р., в Україні було встановлено 23 діагнози "дифтерія". 

 

Як ми писали, у Центрах первинної медико-санітарної допомоги Кривого Рогу є вакцина проти дифтерії для дітей до 6 років та дорослих. 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: