Україна вперше проводить модернізацію станції в Антарктиді, виділено 35 мільйонів гривень

ЦІКАВО
26.03.19 - 9:53

Уперше після придбання наукової станції в Антарктиді Україна взялася до її модернізації й капітального ремонту. — Цензор.НЕТ.

Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час церемонії проводів чергової, 24-ї експедиції на українську станцію в Антарктиді «Академік Вернадський».

«Дослідження саме в цій частині земної кулі є форпостом величезних змін, які можуть бути на нашій планеті. Кліматичні зміни, дослідження магнітних полів Землі, так званої космічної погоди, спостереження за озоновим шаром. Наша станція «Вернадський» — це величезне вікно можливостей, і ми пишаємося, що входимо в цей елітний клуб країн. Розуміючи цю відповідальність, ми вперше з часів, коли отримали цю станцію, її модернізуємо. Уже зараз українська держава вклала майже 35 мільйонів гривень у модернізацію», — зазначила Гриневич.

 

Нагадаємо, на станції «Академік Вернадський» зберігаються привезені криворізьким полярником Миколою Маковієм прапор нашого міста, криворізька преса, а в місцевій капличці чільне місце посідає подарована криворізькими священиками ікона Святого Миколая. 

 

 

Як ми повідомляли, на антарктичній станції обладнана виборча дільниця.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: