Україна висунула на премію "Оскар" драму “Атлантида”. Про що кіно? Трейлер

КУЛЬТУРА
24.09.20 - 16:19

Український оскарівський комітет висунув драму “Атлантида” режисера Валентина Васяновича на премію “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

Про це заявив голова Українського оскарівського комітету Алік Шпилюк на пресконференції. Автори фільму упевнені, що у драми режисера Валентина Васяновича хороші шанси на премії “Оскар”.

 

Фільм “Атлантида” оповідає про недалеке майбутнє - історію Сергія, солдата-ветерана, який страждає на посттравматичний стресовий розлад. Він виявився застряглим у непридатній тоді для життя Східній Україні. Після припинення роботи заводу він вирішує приєднатися до волонтерської групи, проводить ексгумацію тіл жертв війни. Ця місія дає йому змогу адаптуватися до нової реальності. Він знайомиться з Катею і, працюючи з нею, починає вірити, що можливе краще майбутнє.

 

Одну з головних ролей зіграв Андрій Римарук — колишній розвідник, учасник бойових дій, який зараз працює у Фонді допомоги армії “Повернись живим”.

 

За словами продюсера фільму Володимира Яценка, з кожним фільмом, який висувається на “Оскар”, Україна отримує новий досвід.

 

“Цього разу у нас за плечима є дуже велика перемога – перемога на Венеційському кінофестивалі, це справді великий плюс. Також тепер у нас є американський дистриб’ютор, він докладає багато зусиль для того, щоб фільм успішно отримав номінацію або потрапив у шорт-лист”, – додав він.

 

Нагадаємо, у вересні 2019 року “Атлантида” отримала приз як найкращий фільм програми “Горизонти” на 76-му Венеційському кінофестивалі. У серпні 2020 року “Атлантиду” відібрали у довгий список премії Європейської кіноакадемії (European Film Awards).

 

В український прокат “Атлантида” вийде 5 листопада 2020 року. За час незалежності Україна в різні роки понад десять разів висувала фільми на “Оскар”, однак жоден із них не потрапив до списку номінантів. 93-та церемонія вручення премії відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі (США).

 

Джерело - Новинарня. Трейлер фільму нижче.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: