Українці, скільки ж нас? Наступного року проведуть перепис населення

СОЦІУМ
28.11.19 - 15:50

Наступного року в Україні відбудеться перепис населення. Його проводять шляхом обходу та опитування населення країни.

Перепис потрібен, щоб визначити перспективи соціально-економічного розвитку держави. Інформація про кількість та склад населення потрібна для формування бюджетів усіх рівнів, адже на їх основі проводиться розрахунок параметрів соціально-економічного розвитку України та її регіонів. 

 

До того ж перепис населення дозволить органам влади:

-   коректно створювати нові соціальні програми з урахуванням кількості людей різних категорій.

-   коригувати кількість пасажирського транспорту в містах, визначати першочерговість ремонту окремих ділянок доріг;

-   будувати садки, школи та інші об’єкти соцкультпобуту, враховуючи реальну потребу населення.

 

Дані перепису допомагають розробляти програми з енергоефективності, порівнювати комунальні витрати на особу та на одиницю площі. 

Розрахунок забезпечення українців житлом у різних регіонах може стати рекомендацією для міграційної політики центральної і місцевої влади, будівельної політики, планування населених пунктів.

 

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук  розповів, що всеукраїнський перепис населення в 2020 році може пройти з залученням співробітників Укрпошти та інших державних компаній.

 

Він упевнений, що його можна провести дешевше, ніж за 3,4 мільярда гривень (саме ця сума була закладена на зазначені цілі в проєкті держбюджету-2020 до першого читання).

 

А до кінця 2019 року Кабінет Міністрів планує провести цифровий перепис населення. 

«Зараз у нас в уряді цим питанням займається Дмитро Дубілет. І він як раз складає перелік всіх питань, на які ми хотіли б внаслідок перепису отримати адекватну релевантну відповідь», — зазначив Гончарук. - За допомогою різних статистичних та математичних методів, за рахунок роботи з реєстрами, їх поєднання, зіставлення, ми зараз з’ясовуємо відповіді на більшість цих запитань. Ми потім подивимося, що ще ми хочемо знати, і з огляду на те, яке конкретно технічне завдання стоятиме перед нами в наступному році, будемо дизайнувати логіку, в якій має відбуватися це опитування».
 

Нагадаємо, що останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році. Згідно з його даними, кількість населення України в 2001 році складала 48,45 млн осіб. 

 

Сайт Держстату повідомляє, що зараз українців близько 41,99 мільйона осіб. 

 

За прогнозом МВФ, населення України за п’ять років зменшиться на мільйон.

 

 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: