Українцям можуть дозволити з 14-ти років змінювати по батькові. З яких причин?

ОФІЦІЙНО
03.06.20 - 13:49

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові. – УНІАН.

Це рішення підтримали 247 народних депутатів із 381.

 

Законопроєкт пропонує встановити, що фізична особа, яка досягла 16-ти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові.

 

Фізична особа, яка досягла 14-ти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові за згодою батьків.

 

У разі, якщо над фізичною особою, яка досягла 14-ти років, встановлено піклування, зміну прізвища та (або) власного імені та (або) по батькові такої особи здійснюють за згодою піклувальника.

 

Фізична особа, яка досягла 14-ти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою одного з батьків у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісти зниклим, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

 

У разі заперечення одним із батьків щодо зміни по батькові дитини, спір між ними щодо такої зміни може вирішувати орган опіки та піклування або суд, - йдеться в документі. При вирішенні спору беруть до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

 

Відповідні зміни пропонують внести і до Сімейного кодексу України.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»