Українські поліцейські знайшли украдені в європейських музеях картини і затримали злодіїв

ПОДІЯ
24.04.19 - 12:24

Поліція встановлює власників шістьох викрадених картин, вилучених нещодавно у затриманих членів злочинної групи. Полотна були викрадені з музеїв Європи.

Днями стало відомо, що оперативники отримали інформацію про групу громадян України, які намагаються знайти покупця для продажу декількох картин, викрадених торік у Західній Європі.

 

«Інформацію перевірили, вона знайшла своє підтвердження. Але тривалий час ми не могли зрозуміти, де саме злочинці зберігають картину. Потім дізналися, що один зі злочинців, причетних до вчинення крадіжок картин з музеїв в Європі, також причетний до вбивства ювеліра у березні цього року», – зазначив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Тіхонов.

За його словами, під час реалізації напрацьованої інформації поліцейські провели низку обшуків. Серед вилученого у зловмисників – вогнепальна зброя, гранати, а також твори мистецтва, зокрема – картина Поля Сіньяка.

 

Українські правоохоронці продовжують працювати разом з європейськими колегами над встановленням причетності затриманих громадян до викрадення інших творів мистецтв на території Європи, а також встановлення  місцезнаходження інших викрадених картин.

 

Зараз поліцейські активно співпрацюють з австрійськими колегами, оскільки один з вилучених творів живопису був викрадений торік наприкінці листопада у Відні.

Про це Голова Національної поліції повідомив на брифінгу з нагоди повернення до Франції полотна французького художника Поля Сіньяка.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив вдячність французькій стороні за співпрацю між двома державами, а також співчуття у зв’язку з подіями навколо собору Нотр-Дам де Парі.

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон висловила вдячність поліції України за те, що правоохоронці змогли швидко розшукати, організувати експертизи та повернути Франції цей витвір мистецтва.

«Для нас це дійсно дуже важливо. Поль Сіньяк – видатний французький художник. Хочу додати, що всі французи і, впевнена, українці також, – перебувають у жалобі після тої трагедії, яка відбулася у Нотр-Дамі. І хоча це, звичайно, не одного порядку речі, але те, що ви знайшли та повернули картину визначного французького художника Поля Сіньяка на Батьківщину, – це для нас як бальзам на душу», – сказала Ізабель Дюмон.

 

Зображення 6 картин, вилучених у зловмисників, розміщені на сайті Нацполіції для встановлення власників.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: