Українські полонені сьогодні будуть вдома? Як відбувається обмін в'язнями між Україною та РФ

АКТУАЛЬНО
07.09.19 - 12:47

Як пишуть провідні ЗМІ, сьогодні розпочався масштабний процес звільнення українських військовополонених і політв’язнів з Росії, а також передача країні-агресору їхніх громадян.

Стало відомо, що о 8:56 із СІЗО "Лефортово" виїхали два автобуси в супроводі поліцейського кортежу.

 

За півгодини, біля офісу українського омбудсмена Людмили Денисової почали збиратися родичі політв’язнів і військовополонених українців. В тому числі, дочка і сестра політув’язненого режисера Олега Сенцова.

 

Пізніше на московський аеродром «Внуково» приїхали автобуси з СІЗО "Лефортово", в яких, імовірно, перебувають українські бранці.

 

У мережі з’явилася карта польотів, на якій спецрейс з Москви летить до Києва, проте інформація про перебування на борту українців поки не підтверджена.

 

Близько 10:00 російське видання повідомило, що Кирило Вишинський найближчим часом вилетить з Києва в межах обміну.

 

О 10:12 в Києві приземлився літак з Росії з реєстраційним номером RA-64 058, який мав забрати росіян до Москви. Українців з російської столиці повинен забрати літак АН-148 (реєстраційний номер UR-UKR).

 

Інформацію про початок обміну між Україною та РФ підтвердив адвокат українських політв’язнів Микола Полозов: «Команда захисту військовополонених українських моряків не коментувала неперевірені чутки і припущення щодо їхнього звільнення. Тепер можна сказати, що процес пішов».

 

Російська інформагенція "Інтерфакс" повідомила, що автобуси з росіянами вже прибули до аеропорту. Спецрейс з Москви приземлився в київському аеропорту «Бориспіль».

 

Крім того, до військового аеродрому Борисполя прибув автобус, який, ймовірно, забере українських політв’язнів, що прибудуть на рідну землю.

 

Російський спецборт «Ту-204-300» під номером RSD092 приземлився в аеропорту “Бориспіль” в Києві.

 

Адвокат затриманих в Україні росіян Валентин Рибін повідомив про те, що вони вже вилетіли з України. Але зазначив, що вирушили без «Руслана».

 

"Руслан" – Руслан Гаджієв, був танкістом батальйону терористів “Август”, воював за самопроголошену "ЛНР", брав участь у багатьох боях проти українських військовослужбовців. Його підозрюють у тероризмі.

 

Як ми писали, колишнього бойовика угруповання «ДНР», якого вважають причетним до збиття літака Malaysia Airlines на Донбасі Володимира Цемаха звільнили в залі суду під особисте зобов'язання.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: