Український фільм "20 днів у Маріуполі" - в номінації на премію "Оскар"

КУЛЬТУРА
23.01.24 - 16:19

Український фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова номінований на премію "Оскар". Вітчизняна стрічка претендує на нагороду в категорії "Найкращий повнометражний документальний фільм", - повідомили на офіційному сайті премії.

Вдруге в історії український фільм опинився серед номінантів на "Оскар", і вдруге це документальний фільм про війну. 

 

"20 днів у Маріуполі" розповідає про жорстоку облогу українського міста російською армією з лютого по травень 2022 року, в результаті якої загинуло понад 20 тисяч людей. У стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з видання "Associated Press" із оточеного російськими військами міста. Разом із режисером, над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

 

Український фільм змагатиметься з у номінації з угандійсько-британо-американською стрічкою "Бобі Вайн: народний президент", чилійською стрічкою "Вічна памʼять", фільмом спільного виробництва Франції, Тунісу, Німеччини та Саудівської Аравії "Чотири дочки" та канадською документалкою "Убити тигра".

 

Наша стрічка вже посіла 4-те місце у переліку найкращих фільмів у Великій Британії, а також 6-те - в США.

 

Церемонія вручення премії "Оскар" відбудеться 10 березня. Чекаємо і вболіваємо.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: