UNICEF НЕ видає гуманітарні набори, зарядні станції та гроші! Орудують шахраї

КОМЕНТАР
10.12.24 - 9:31

«UNICEF приймає заявки на видачу наборів із продуктами, зарядними станціями, ліками, видає грошові виплати». Такі оголошення масово вкидають у Телеграмі шахраї. На фейкову інформацію, що нібито організація UNICEF розпочинає видачу гуманітарних наборів, "EcoFlow" чи грошових виплат (2300 гривень на члена родини), ведуться довірливі громадяни.

«Щоб запудрити мізки, аферисти навіть розписали категорії людей, яким нібито належить ця допомога. Але якщо подумати, то майже кожен українець підпадає під одну з них. Чого тільки вартує пункт “люди з місячним доходом менше 28 тисяч гривень”. І це в країні, де мінімальна зарплата в понад три рази менша за вказану суму. Очевидно, це роблять для того, щоб ошукати якнайбільше людей», - пишуть журналісти «По той бік новин».

 

Про шахрайську схему уже попередили на офіційному обліковому записі UNICEF Ukraine в фейсбуці.

 

“Наголошуємо, що не приймаємо заявки на отримання таких гуманітарних наборів! Тож будьте уважними, не переходьте на сторонні ресурси та не діліться своїми особистими даними!"

 

Шахрайські публікації були помічені на каналах, які публікують нібито графіки відключення світла (ось чому так важливо отримувати інформацію з офіційних джерел!) Якщо перейти за посиланням, вас спрямують на бот “Гуманітарний безкоштовний набір від UNICEF. Далі потрібно натиснути “Start!”. Щойно ви це зробите, вас почнуть завалювати десятками повідомлень. Спочатку попросять підтвердити своє місто. Зробите ви це чи ні, далі вам прийде погроза, буцімто вас було “помічено на російському сервері 18 хвилин 32 сек тому”. А тому, мовляв, ви не пройдете реєстрацію, доки не підтвердите своє громадянство. При чому пишуть це в ультимативному тоні. Утім,і без цього ви отримаєте запрошення на “безкоштовний гуманітораний набір від нашої організації” (орфографію дотримано). Одним словом, не встигнете кліпнути оком, а вас уже підписали на купу сумнівних телеграм-каналів. Власне, це і є основна мета шахрайської схеми - "шарою" заманити людей на свої канали. Чим більше підписників, тим більше реклами і грошей.

 

Джерело - По той бік новин.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: