Унікальні знімки відомого фотомайстра Пінхаса Хадака представили у Кривому Розі

КУЛЬТУРА
09.11.23 - 16:59

"Пінхас Хадак. 160 років". Виставка з такою назвою відкрилася сьогодні у Кривому Розі. Експонати - унікальні знімки відомого криворізького фотомайстра кінця XIX-го - початку XX-го століття. Більше пів сотні чорно білих знімків, переважна більшість із яких - портрети. Унікальну спадщину відомого криворізького фотохудожника Пінхаса Хадака експонували у відеогалереї Квіткового годинника.

Представлені фотодокументи із 3 джерел: фондів Криворізького історико-краєзнавчого музею, приватних колекцій Ігоря Рукавіцина та краєзнавця Дмитра Антонова.

На відкриття завітали краєзнавці, історики, члени Громадської організації «Спільнота творчих фотографів».

 

«Фото тоді і зараз, власне, як і професія фотографа, - явища зовсім різного масштабу. Нинішні технічні можливості здатні виконувати левову частину роботи замість людини по той бік об’єктива. Раніше ж процесу виготовлення якісного знімка передувало тривале навчання. Зараз все звелося до того, що комп’ютер все за вас робить у камері. А тоді треба було самому дійти. Людина, коли цим займалася, отримувала неабиякі знання з хімії, фізики. Вона мала розуміти, як це працює. І більшість фотографів товаришували з художниками. Вони переймали композиції, погляди освітлення», - каже Олександр Мельник, директор Криворізького історико-краєзнавчого музею.

 

Фотомитець Георгій Аргунов розповів про особливості процесу створення світлин кінця ХІХ- початку ХХ ст:

 

«У цій професії могли затриматися лише справжні аси. Одним з них і був Пінхас Хадак - тодішній власник одного з небагатьох криворізьких фотоательє. Із тим рівнем обладнання треба було мати великий обсяг знань, бажання. Тоді не профі не могли в цій професії утвердитися. Це було неможливо. Та й професійне обладнання тоді коштувало дуже дорого, як і сьогодні. І я вам скажу, тодішнє було чудове.

 

У режимі онлайн вдалося взяти інтерв’ю у правнука фотографа – Ігоря Ходака.

 

«Прожити» історію Кривого Рогу у чорно-білих кольорах, а також сфотографуватися в ретролокаціях містяни зможуть упродовж місяця. Завітайте у відеогалерею за Квітковим годинником!

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: