Університет третього віку: «золоті» криворізькі студенти сіли за парти

КОРИСНО
06.02.25 - 14:57

Сьогодні в Металургійному районі відбулася посвята в студенти Університету третього віку - для літніх криворіжців, охочих до нових знань. У 4-й музичній школі 40 містян похилого віку, які не втрачають жаги до життя й пізнання, привітали концертом і вручили набори для навчання.

«Колись мер Костянтин Павлов запропонував ідею Університету «золотого віку», щоб підтримати це покоління, інтегрувати ветеранів ближче до молоді і поділитися чимось цікавим, - згадує депутат Дніпропетровської облради Вадим Щокін. - Тоді робили акцент на інформаційних технологіях: як немолодим людям користуватися смартфонами, ноутбуками, вивчити українську мову. Більшість викладачів були студентами КНУ. Це було драйвово, але потім прийшла війна і все зупинилося. Згодом, за ініціативи Олександра Вілкула, наша команда відновила цей важливий проєкт».

 

Зараз в Університеті третього віку викладають вже професійні педагоги. «Золотому поколінню» ці заняття до душі, оскільки все організовано з любов‘ю і повагою до них.

 

«Новий набір поважних студентів і початок занять – завжди особливий захід для Металургійного району, – каже заступник голови Металургійної райради Павло Гивель. – У нас урочисто відбуваються і відкриття, й закриття, бо це серйозна справа. Фонд О.Вілкула  «Українська перспектива» підхопив ініціативу Костянтина Павлова. Важливо, щоб наші пенсіонери мали змогу навчатися, спілкуватися, пізнавати щось нове, знаходити друзів. У цей тяжкий час їм це потрібно».

 

Випускник університету Валерій Вишневський сідав за парти, щоб покращити свої знання з української, інформатики, психології, а головне – з хореографії.

 

«Я ще з юності мріяв навчитися танцювати вальс. І моя мрія здійснилася – на випускному я танцював вальс на великій сцені нашого театру ім. Шевченка», - усміхається ветеран.

 

Студентка Ніна Голбан із задоволенням вивчала тут українську, яка їй знадобилась на роботі в Раді ветеранів «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

«Наша викладачка української настільки доступно все пояснювала, що я відчула себе знову студенткою і зрозуміла, що добре підтягнула цей предмет. Знадобилась і психологія, нас навчили, як реагувати на сигнали повітряної тривоги, вибухи, як знімати депресію. В нагоді стала й інформатика», - розповідає випускниця.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: