USB-C - універсальний стандарт

РЕКЛАМА
11.06.24 - 14:39

USB-C було оголошено стандартом підключення, який може заряджати практично будь-який пристрій, підключати його до Інтернету, передавати аудіо-, відеосигнали і транслювати інші типи даних. Передбачалося об'єднати всі доступні на даний момент стандарти підключення, такі як HDMI, DisplayPort, Ethernet, а також стандартний USB.

І це дійсно так. USB Type-C за багатьма параметрами випереджає перераховані стандарти, а головне, має високий рівень зручності використання. Скільки разів доводилося шукати відповідний аксесуар до того чи іншого обладнання? Нові ж кабелі Type C, доступні за цим посиланням https://www.aks.ua/catalog/usb/interfeis-podklyucheniya/type-c, усувають цю проблему, оскільки мають універсальний конектор.

 

З точки зору технічних можливостей, новий стандарт дійсно хороший. Кабелі USB-C, що підтримують стандарт Thunderbolt 3, забезпечують пропускну здатність 40 Гбіт/с, тоді як стандартний кабель USB 3.1 дає змогу передавати файли зі швидкістю 10 Гбіт/с.

 

USB-C і USB 3.1 - що це означає?

 

Для початку варто розрізняти існуючі стандарти USB. Ми вже деякий час чуємо про USB-C, але це всього лише тип роз'єму. Однак форма вилки не впливає на можливості кабелю. За це відповідає його стандарт. Отже, у нас є старі кабелі USB 2.0, новий USB 3.1 Gen1 (раніше відомий як USB 3.0), USB 3.1 Gen2 (колишній USB 3.1) і абсолютно новий USB 3.2. Різні типи USB мають різну пропускну здатність і зазвичай використовуються для передачі даних.

 

Кабель USB-C має універсальний штекер, але він не завжди підходить для високошвидкісної передачі даних, оскільки може бути побудований на базі USB 2.0, 3.1 або 3.2. Тому під час купівлі кабелю потрібно дізнатися, який стандарт він підтримує.

 

І це ще не кінець проблем

Хочете передати зображення або звук за допомогою кабелю зі штекером USB-C? Переконайтеся, чи підтримує він стандарт Thunderbolt, який являє собою комбінацію DisplayPort і зовнішньої реалізації PCI-Express. Без усього цього кабель USB-C нічим не відрізнятиметься від звичайного кабелю microUSB, крім самого штекера. Він буде використовуватися тільки для передачі файлів і зарядки мобільних пристроїв.

 

Кожен із кабелів USB-C має однаковий вигляд, але має різні можливості

 

Хочете заряджати обладнання за допомогою кабелю USB-C? Якщо це смартфон або планшет, ви можете це зробити без проблем. Однак, якщо необхідно подавати більше енергії, наприклад, для монітора або ноутбука, то має бути обраний кабель за посиланням https://www.aks.ua/catalog/usb/tip/dlya-zaryadki-noutbukov-pd, що підтримує технологію Power Delivery. Це ще одна хитра назва, яку користувач має запам'ятати.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: