Услід криворізькій трагедії. Правоохоронці заперечують випадки доведення до самогубства групами смерті на Дніпропетровщині

       Спроба суїциду 13-річної криворізької дівчинки, спровокована нібито впливом груп смерті у соцмережах, викликала чималий резонанс у суспільстві.

Услід криворізькій трагедії обласні правоохоронці сьогодні провели брифінг.

Жодного випадку доведення до самогубства за допомогою так званих груп смерті або інших груп у соцмережах на Дніпропетровщині не виявлено.

Про це заявила начальник відділу ювенальної превенції УПД Ганна Карпеченкова.

"За всіма фактами дитячих та підліткових самогубств поліція проводить повне та об’єктивне розслідування. За 8 місяців поточного року на Дніпропетровщині зареєстровано 9 фактів суїцидів серед неповнолітніх та 11 фактів спроб самогубств, – розповіла Ганна Карпеченкова. - Кожний дитячий суїцид для поліції та суспільства – це резонансна подія. В поліції відкривається кримінальне провадження, в рамках якого з’ясовуються причини самогубства. Проаналізувавши проблему, можемо сказати, що у більшості випадків причиною суїцидів були нестабільний психологічний стан неповнолітнього, конфлікт з батьками чи ровесниками. Хочу звернутися до всіх без виключення батьків або осіб, що їх замінюють. Ви несете повну відповідальність за своїх дітей. Щоб захистити дітей від необдуманих вчинків, раджу більше спілкуватися з ними, проводити спільне дозвілля, цікавитися, яку інформацію дитина переглядає в мережі Інтернет. Якщо помітили, що дитина має суїцидальні схильності, спробуйте налагодити довірливі стосунки та зверніться з допомогою до психолога".