Увага, нерест! З 1 квітня починає діяти обмеження на рибу, раки — під забороною

ЕКОЛОГІЯ
28.03.19 - 16:26

З 1 квітня починає діяти обмеження для риболовів, пов’язане з нерестом. Тож з наступного місяця — не більше трьох кілограмів риби на добу й ніяких раків! Виловлювати їх у цей період категорично заборонено.

Одна вудочка з одним гачком та спінінг — дозволена кількість риболовних знарядь у період нересту. Жодного промислового вилову чи любительської риболовлі з човна. Рибу ловити можна тільки з берега й у визначених місцях.

«Щоб відтворити водні біоресурси на Карачунівському та Макортівському водосховищах, а також на річках Інгулець, Саксагань, Боковенька, Бокова запроваджено весняно-літню заборону на вилов риби. Вона триватиме з 1 квітня по 9 червня», — пояснює провідний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів Сергій Запорожець.

 

 

Порушення правил карається штрафом у 170 гривень. Якщо рибалка перевищив добову норму вилову, за кожну зайву рибину теж передбачено штраф. Наприклад, за плотву — 85 гривень, а щука потягне майже на 400.

«Також на наших водосховищах — Карачунівському, Макортівському та річках Інгулець, Саксагань, Боковенька та Бокова встановлено заборону на вилов раків. З 1 квітня по 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня», — додав Сергій Запорожець.

 

 

Та й зазвичай на вилов раків діє обмеження — не більше 30 штук на одну людину. Розмір також має значення, раків, менших за 10 сантиметрів, ловити не дозволено. Порушення цих обмежень карається штрафом до 700 гривень. Використання заборонених знарядь вилову та несанкціонований продаж річної продукції передбачає кримінальну відповідальність. Через завдання збитків на суму понад 5 тисяч гривень браконьєр може на 3 роки потрапити за ґрати.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: