В Антарктиді президента обиратимуть 34 полярники

ЦІКАВО
18.03.19 - 15:09

Найвіддаленішою від Києва виборчою дільницею є антарктична станція «Академік Вернадський», де на виборах президента 31 березня голосуватимуть 34 особи. — Укрінформ.

У Національному антарктичному науковому центрі зазначили, що станція «Академік Вернадський» є спецдільницею, й нещодавно ЦВК затвердила склад комісії у складі чотирьох полярників.

 

Виборча процедура в такому важкодоступному місці також має свої особливості. Зокрема, полярники використовують не «живі» бюлетені, а їхні роздруковані скан-копії, які напередодні надсилає ЦВК. Очікується, що в день виборів у найбільшому приміщенні станції — їдальні — встановлять саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак, у присутності всіх членів експедиції відбудеться підрахунок голосів.

 

 

Водночас у НАНЦ розповіли, що залежно від дати виборів і льодової ситуації, нагода передати на «велику землю» протокол дільничної комісії з «мокрою» печаткою та самі бюлетені може трапитися за місяць, а, буває, що за рік. Тому, як пояснили в центрі, ці документи у форматі скан-копій оперативно передадуть зі станції до ЦВК.

 

У найближчі тижні в Антарктиду відправиться 24-та Українська антарктична експедиція, а їхні колеги з 23-ої, повернувшись до Києва, привезуть опечатані оригінали бюлетенів та протокол за результатами голосування.

 

 

Фото криворізького полярника Миколи Маковія та з мережі інтернет. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: