В гостях у пошуковців. Фінські журналісти відвідали офіс ВГО «Союз «Народна Пам'ять»

ПОДІЯ
12.04.19 - 10:46

Минулого тижня центральний офіс ВГО «Союз «Народна Пам'ять» відвідали представники Спілки журналістів Фінляндії, - повідомляє сайт пошукової організації. 

Вони приїхали в Україну для обміну досвідом. А дізнавшись про те, що в нашій країні є організація, яка займається пошуком загиблих і зниклих безвісти, вирішили знайти час і прийти познайомитися з пошуковими системами особисто.

 

Зустрічав іноземних гостей і відповідав на їхні запитання перший заступник голови ВГО Володимир Дорофєєв.

 

Він розповів журналістам про історію створення «Союз «Народна Пам'ять» та Гуманітарної місії« Чорний Тюльпан », про пошук загиблих і зниклих безвісти у зоні ООС, а також щорічних міжнародних і регіональних експедиціях по Першій і Другій світовій війні. Згадував найцікавіші випадки, що відбувалися з пошуковцями за час досить нелегкої і важливої багаторічної роботи.

 

Нагадаємо, що членами ВГО «Союз «Народна Пам'ять» та місії "Чорний тюльпан" є журналісти ТРК "Рудана" Вікторія Сімкіна і Костянтин Сологуб, які неодноразово брали участь у пошукових експедиціях та віднайденні останків загиблих бійців. У тому числі, й бійців української армії, полеглих у зоні АТО. Зусиллями наших мужніх і небайдужих колег тіла воїнів було повернуто їхнім родинам для поховання на рідній землі.

 

Фінських журналістів цікавило питання ідентифікації солдатів.

 

Володимир Дорофєєв показав різні види особистих розпізнавальних знаків (медальйони, ладанки, капсули, жетони) періоду Першої та Другої світових воєн, а також для порівняння кілька сучасніших жетонів. Пояснив, для чого вони потрібні, як завдяки їм можна повернути ім'я загиблого, і як потім відбувається пошук його родичів.

 

Під час розмови згадали і про радянсько-фінську війну 1939-1940 рр. Володимир Дорофєєв зазначив, що жодного разу пошуковцям «Союзу «Народна Пам'ять» не доводилося проводити роботи на місцях боїв цієї війни, але, можливо, в майбутньому їм випаде така можливість.

В цілому, зустріч тривала недовго, але в приємній і дружній обстановці. Журналісти подякували за теплий прийом і висловили сподівання на продовження спілкування.

 

 

Фото - з сайту ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: