В міському центру зайнятості допомагають і знайти роботу і відкрити власний бізнес

В.о. міського голови Юрій Вілкул ознайомився з роботою Криворізької філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості. Очільник міста поспілкувався з відвідувачами та фахівцями Офісу «Зроблено в Україні», де надаються послуги з інформування та консультування з програм сприяння започаткуванню та розвитку бізнесу.
Ґрантові програми для започаткування бізнесу Уряд представив ще у 2022 році - для розвитку підприємництва та стимулювання створення нових робочих місць за програмою єРобота.
«У Кривому Розі за три роки роки мікроґранти отримали 377 чоловік: 54 фізичні особи, 290 - фізичні особи – підприємці і 33 юридичні особи. Всього створено 552 робочих місця. Профінансовано 85,6 млн грн. 10 учасників бойових дій та 9 дружин учасників бойових дій (6 фізичних осіб та 13 ФОП) отримали 6,5 млн грн ґрантів, створивши 36 робочих місць», - зазначив Ю.Вілкул.
0,7 млн грн, як допомогу з часткового безробіття, отримали 29 роботодавців. Для своїх працівників вони зберегли 59 робочих місць. Компенсацію за працевлаштування - 280 осіб з числа ВПО отримали 174 роботодавця на суму 6,2 млн грн.
126 зареєстрованих безробітних торік були працевлаштовані з наданням інших компенсацій роботодавцям на загальну суму близько 5 млн грн. Послугами скористалися 10,8 тис. незайнятих громадян, з них 7,5 тис - зареєстровані безробітні, працевлаштовано 5 тис. осіб. В тому числі сприяння у працевлаштуванні отримали понад 2,2 тис. осіб з числа ВПО, з них понад 1,7 тис. мали статус безробітного із призначенням допомоги по безробіттю, 872 ВПО - працевлаштовані за сприяння центру зайнятості.
Велика увага у Кривому Розі приділяється роботі з ветеранами. У минулому році на обліку перебували 140 безробітних з числа учасників бойових дій, з них 78 - працевлаштовані за сприяння центру зайнятості. 6 учасників бойових дій почали навчання за експериментальним проєктом. Профорієнтаційними послугами були охоплені 98% учасників бойових дій, які перебували на обліку в центрі зайнятості.
В реабілітаційних центрах вже проведено 23 інформаційних зустрічі для майже трьох сотень учасників бойових дій. Військових вчать професійній адаптації в цивільному житті.
«Всього за 2024 рік пройшли професійне навчання 859 осіб з числа безробітних. Ваучер отримали 557 чоловік, навчання здійснювалося за різними спеціальностями: психологія, медсестринство, кухар, закрійник, слюсар з ремонту, електрогазозварник та інші. Профорієнтаційна робота фахівців нашого центру зайнятості спрямована на здобуття та покращення вмінь та навичок клієнтів, які допоможуть їм повернутися до продуктивної зайнятості. Так, за минулий рік профорієнтаційні послуги отримали понад 7 тисяч осіб»,- розповіла директорка Криворізької філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Лариса Шевченко.
Фахівці центру продемонстрували як працює Єдиний портал вакансій - найбільша актуальна база вільних робочих місць та мобільний застосунок «Державна служба зайнятості». Крім доступу до найбільшої бази вакансій, цей застосунок також надає можливість записатися до електронної черги, створити електронний кабінет шукача роботи, подати заявку на навчання за ваучером, запланувати зустріч з потенційним роботодавцем чи отримати необхідну довідку.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Інвестиції, економіка, розвиток: у Кривому Розі триває державний проєкт єРобота
Робота у Кривому Розі у воєнний час. Які документи необхідні та куди звертатися щодо працевлаштування?
Як ґрантові програми рухають у Кривому Розі місцевий бізнес