В Україні через Дію можна подати заяви у міжнародний Реєстр збитків

ВАЖЛИВО
02.04.24 - 16:55

В Україні запрацював міжнародний Реєстр збитків. Заяву на відшкодування можна подати через застосунок «Дія», - заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Запускаємо новий важливий сервіс. Дані з міжнародного Реєстру будуть основою для майбутніх репарацій. Дія стає важливою частиною передавання й відображення масштабів збитків від російської агресії», – написав міністр.

 

Федоров уточнив, що для використання сервісу потрібно оновити застосунок. Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій.

 

На першому етапі відшкодування слід повідомити про пошкодження чи руйнування: приватного, дачного чи садового будинку, квартири,  іншого житлового приміщення.

 

Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

 

Надалі планують розширити послугу, щоб громадяни могли повідомляти про шкоду життю, здоровʼю, випадки тортур та сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава, - пояснили в Мінцифрі.

 

Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: