В Україні набув чинності закон про санкції для неплатників аліментів

        Сьогодні, 6 лютого, набув чинності закон про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, - передає Укрінформ.

       Закон передбачає, що для злісних боржників будуть вводитися обмеження, які діятимуть до повного погашення боргу неплатником перед своєю дитиною.

       Як зазначив міністр юстиції України Павло Петренко, серед обмежень для тих з батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти, діятиме спрощена процедура заборони виїзду за кордон.

       Друга новація -  обмеження у праві користування транспортними засобами, у праві полювання, використання зброї (для батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців).

      «Починає працювати автоматизований обмін інформацією між Міністерством юстиції і Міністерством внутрішніх справ, за яким боржники, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти, будуть позбавлятися права керувати транспортним засобом, права носіння зброї, полювання на період, поки вони не погасять заборгованість перед дитиною», -  розповів Петренко.

       Окрім того, зазначив міністр, з набранням чинності закону, державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт.

       Серед новацій є норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає на цей період право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини на короткий термін за кордон на навчання, лікування чи відпочинок.