В Україні офіційно підтверджено 13 випадків метапневмовірусу (HMPV)

Про вірус
Метапневмовірус (HMPV) може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку, особливо маленьких дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою. Зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя. Захворювання частіше є легким (нежить, кашель), але може бути й тяжким із розвитком прогресуючої дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо. Орієнтовний інкубаційний період - від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.
Як діяти?
По-перше, не слід панікувати, - радить інфекціоністка. - Час - вирішальний чинник для тактики ведення хворих. У разі виникнення респіраторного захворювання, особливо у груп ризику, бажано його підтвердити. Серед усіх ГРВІ найнебезпечнішими були грип та COVID-19, зараз до тестування треба додавати і метапневмовірус, особливо у госпіталізованих хворих. Ресурс є. Якщо ви захворіли, вимірюйте правильно сатурацію крові пульсоксиметром.
По-друге, звичайна профілактика інфекції полягає в уникненні/зменшенні ризиків повітряно-краплинної передачі (обмеження контактів із хворими, особливо груп ризику, миття рук, провітрювання приміщень, вологе прибирання).
По-третє, стежте за своїм здоровʼям системно, своєчасно діагностуйте патології, приймайте вітаміни, особливо Д (за призначенням лікаря), у багатьох його недостатньо.
Прохання до лікарів: не зволікайте з госпіталізацією, якщо хворий щоденно прогресує.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Верховна Рада заборонила діяльність проросійських партій в Україні
Не мовчи! В Україні стартує міжнародна кампанія проти насильства над жінками
Приватним підприємствам в Україні офіційно дозволили виробляти номерні знаки