В Україні скасували термін "вищий навчальний заклад"

       Кабінет міністрів України скасував назву “вищий навчальний заклад” і впровадив замість неї термін “заклад вищої освіти”, передає Еspreso.tv

      Відповідну постанову уряд схвалив на засіданні 25 квітня.

     Зокрема, Кабмін вніс зміни в порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань, замінивши в його тексті термін “вищий навчальний заклад” в усіх відмінках і числових формах на  “заклад вищої освіти”.

    Щоб покращити доступ до науково-педагогічної діяльності осіб з інвалідністю І групи, для них полегшили вимоги для отримання вчених звань.

    А ще урядовці зрівняли можливості діячів культури та мистецтв в отриманні вченого звання доцента.

"У попередній редакції порядку вчене звання доцента присвоювалось діячам культури та мистецтв, які мають суспільне визнання, в результаті чого отримали почесне звання "Народний артист України", "Народний художник України", "Народний архітектор України", "Заслужений діяч мистецтв". Тепер цей список розширено званнями "Заслужений артист України", "Заслужений художник України", "Заслужений архітектор України", "Заслужений працівник культури України", "Заслужений майстер народної творчості України", – пояснив заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Як відомо, Верховна Рада України схвалила закон про освіту у вересні минулого року. Одним із нововведень закону є 12-річна середня освіта. Документ також пропонує новий підхід до розвитку вчителя і його педагогічної свободи, зокрема передбачає, що загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше ніж 150 годин.