В Україні стартувала послуга онлайн-обміну валют у терміналах трьох банків

КОРИСНО
07.02.19 - 10:52

Як було раніше анонсовано, з 00:01 7 лютого 2019 року стартувала послуга онлайн-обміну валют у Приват24 та всіх терміналах самообслуговування банку.

Купувати та продавати можна євро та американський долар. Продаж валюти онлайн здійснюється за поточним комерційним курсом банку до 150 тис. грн на добу без додаткових комісій.

Відтепер не треба йти до обмінних пунктів. Переказ за кордон без наявності валюти можна надіслати з гривневої картки. Проте валютну картку можливо оформити в доларах або євро прямо в Приват24 за кілька секунд.

 

Щодо терміналів самообслуговування ПриватБанку, для обміну іноземної валюти потрібно:

- вибрати послугу «Обмін валют» у меню термінала «Банківські послуги»;
- зазначити суму та картку, на яку буде перераховано валюту.

 

Нагадаємо, 7 лютого в Україні набув чинності новий закон про валюту та валютні операції, який передбачає скасування понад 20 валютних обмежень, що діяли як для бізнесу, так і для населення.

 

Зокрема, починаючи з 7 лютого українцям дозволили:

 

  • купувати валюту через інтернет-банкінг та термінали самообслуговування (такі операції можна буде проводити 24 години на добу 7 днів на тиждень);
  •  
  • інвестувати у закордонні цінні папери та інші активи (раніше для цього потрібно було отримати індивідуальну ліцензію НБУ, що значно ускладнювали цей процес). Інвестувати можна до 50 тисяч євро на рік;
  •  
  • переказувати за кордон до 150 тисяч гривень на рік без відкриття рахунку (раніше діяли жорсткі обмеження щодо переказу валюти на рахунки іноземних банків);
  •  
  • поштові оператори отримали право проводити операції з обміну валют, тобто українці зможуть обміняти гривні на іноземну валюту і навпаки у відділеннях Укрпошти та приватних операторів (наприклад, у «Новій пошті», якщо там отримають відповідну ліцензію) тощо.

 

Крім цього, в Україні значно спростилося валютне регулювання для бізнесу. Зокрема, іноземним компаніям дозволили виплачувати дивіденди своїм материнським компаніям за кордон (в межах 7 мільйонів євро на місяць), скасували норму обов’язкового резервування коштів на рахунку перед купівлею валюти, спростили валютний банківський нагляд за операціями (розраховуватись можна простіше).

 

Також з 1 березня знизиться норма з обов’язкового продажу валюти підприємствами — з 50% валютної виручки до 30%.

 

Напередодні стало відомо, що щонайменше 3 банки почнуть онлайн продаж валюти вже 7 лютого. Зокрема, ПриватБанк, Monobank та «Альфа-банк».

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: