В Україні запрацюють електронні лікарняні у тестовому режимі. Терміни та етапи

ЗДОРОВ'Я
09.07.20 - 16:33

У Міністерстві охорони здоров'я розробляють базовий функціонал електронних медичних висновків у системі eHealth, розпочинається тестування електронних лікарняних.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер під час брифінгу 9 липня.

 

Запуск електронних лікарняних в Україні, які мають значно економити час, відбуватиметься в два етапи.

 

"В електронній системі охорони здоров'я наразі розробляють базовий функціонал електронних медичних висновків. Це скоротить час і дозволить далі працювати з цією інформацією. Один із таких висновків - тимчасові листки непрацездатності (лікарняні)... Це революційна історія для нашої медицини, тому що всі ці медичні висновки, які зараз отримують у паперовій формі, у майбутньому мають бути в електронному вигляді", - зазначив Кучер.

 

Він розповів, що поки триває підготовка до переходу на електроні лікарняні, зокрема розробляють необхідні нормативні акти. 

 

Перша модель проєкту діятиме на сайті Пенсійного фонду, де лікар, за допомогою електронного підпису може вносити інформацію про пацієнта щодо його тимчасової непрацездатності. Далі цю інформацію мають автоматично передавати всім необхідним службам.

 

"Перевага в тому, що це вже розроблено, нема додаткового навантаження на основний компонент eHealth, це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа", - пояснив заступник міністра.

 

За його словами, паралельно триває розробка другої моделі, яка полягає у тому, що лікар зможе вписувати дані у медичній базі eHealth. Друга модель, за його словами, почне роботу на початку 2021-го року.  

 

Лікарі та медзаклади, які хочуть протестувати систему, можуть зареєструватися до 15:00 10 липня.

 

Джерело - ТСН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: