В Україні запустили перший чат-бот для виборців із інвалідністю

ВАЖЛИВО
19.10.20 - 11:17

В Україні з’явився перший телеграм-помічник для виборців із інвалідністю, в якому можна знайти відповіді на найбільш актуальні питання щодо виборчих прав та їх порушень та отримати юридичну допомогу в разі виникнення додаткових запитань.

Також усю найважливішу інформацію про доступність виборчого процесу тепер можна відшукати і на сайті.

 

Усе це розробила громадська організація людей з інвалідністю Fight for Right у тісній співпраці з ЦВК. 

 

2.7 мільйона виборців в Україні мають інвалідність. Це 7% голосів, які мають впливати на зміни та розвиток громад. Згідно із дослідженням Громадянської мережі ОПОРА, лише 15 з 500 виборчих дільниць є повністю доступними та відповідають вимогам доступності для маломобільних груп населення. При цьому, малодоступною є 281 виборча дільниця, недоступними – 204.

 

"Важливо, аби спільнота людей з інвалідністю розуміла, що сидіти вдома та "бідкатися" на владу - не покращить ані політичне становище країни, ані права самих людей з інвалідністю. Потрібно діяти та виборювати свої права, в тому числі виборчі. З цією метою ми розробили чотири мотиваційних ролики для людей з різними видами інвалідності. Вони покликані стимулювати виборців попри бар'єри та COVID проголосувати, реалізувати свої політичні права", - розказує виборчиня з порушенням зору, співзасновниця громадської організації людей з інвалідністю Боротьба за права Юлія Сачук. 

 

Джерело - ТСН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: