В українській армії служать 87 жінок-полковників. Цікаві цифри і факти про Збройні сили України

ЦІКАВО
06.12.19 - 10:02

До Дня Збройних сил України, Штаб Операції об'єднаних сил зібрав цікаві факти і цифри про нашу армію.

- Українська армія має найвищий рівень довіри населення з-поміж усіх державних інституцій та є ґарантом суверенітету й незалежності України.

- У ЗСУ служить такий самий відсоток жінок, як і в арміях НАТО. Нині у війську – понад 27 тисяч жінок. Кількість жінок-військовослужбовців офіцерського складу складає 3 767 осіб, 87 з них - у військовому званні «полковник». (Станом на кінець листопада).

 

- З початку війни звання «Герой України» отримав 41 військовослужбовець (22 з них - посмертно). Звання «Народний Герой України» має 151 військовослужбовець ЗСУ. (Станом на кінець листопада).

 

-  До початку війни з РФ українська армія нараховувала 165 тисяч військових і цивільних службовців, понад 2,5 тисячі танків, бойових броньованих машин, близько 190 бойових і транспортних літаків, 80 вертольотів різних типів, а також 22 бойових кораблі. Сьогодні кількість ЗСУ наближається до 250 тисяч осіб.

- До кінця 2019 року в ЗСУ має завершитись формування Командування військ зв'язку та кібербезпеки і Командування сил підтримки.

- За кількістю резервістів Україна посідає дев'яте місце у світі, випереджаючи навіть США. Більш потужний військовий резерв мають лише КНДР, Південна Корея, В'єтнам, Індія, Росія, Тайвань, Бразилія та Куба.

 

- Наймолодший рід військ - Сили спеціальних операцій (ССО). У складі Збройних Сил України ССО з'явилися лише три роки тому - 5 січня 2016-го.
 

- Одна з найновіших посад у ЗСУ - військові капелани. З травня 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗСУ з'явилася посада військових капеланів. У бойових бригадах, в залежності від їх кількості, працюють від двох до чотирьох таких священників.

 

- Українська армія – перша у світовій історії, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї. Ядерне роззброєння в Україні тривало з 1991-го по 1996 рік. Принцип без'ядерності був затверджений Верховною Радою в Декларації про державний суверенітет в 1990 році.

- Кількість учасників бойових дій на Донбасі перевищила число українців, які воювали в Афганістані.

- Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон, яким запроваджуються нові військові звання сержантського і старшинського складу, що відповідають стандартам НАТО.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: