Валідатор-оплата-чек-облік: криворіжці платитимуть у транспорті по-новому

АКТУАЛЬНО
22.01.20 - 15:50

Сьогодні у місті запрацювала нова система розрахунків у комунальному транспорті. Тролейбуси, трамваї та автобуси виїхали на маршрути, оснащені спеціальним обладнанням.

Як ми писали, з 22 січня муніципальний транспорт Кривого Рогу перевели на автоматизовану систему обліку оплати за проїзд.

 

Оплата проїзду здійснюється через валідатор. Пасажир отримує спеціальний чек.

"Перший день користування апаратами проходить без ускладень та затримок", – розповіли нам у КП «Міський тролейбус» і «Швидкісний трамвай».

 
   
Пасажири 20-го тролейбуса сьогодні вперше знайомилися з новою формою оплати. Замість звичних квитків - чек, як у касовому апараті. 

 

Та більшість пасажирів така новина не здивувала. Кажуть, оновленому транспорту потрібна й оновлена система оплати.

 

"Гарна ідея, можна цивілізовано оплачувати, тим більше, новий транспорт у місті з'явився, а це приємно тішить. Картки спрощують процедуру оплати, та й у самому тролейбусі - чистота і порядок", - діляться враженнями пасажири.

 

Легкий дотик до пристрою - і документ, що засвідчує оплату проїзду, на руках у пасажира.

 

До речі, вартість проїзду в криворізькому комунальному транспорті - найнижча по Україні. В електротранспорті - 2.50, в автобусах - 4 гривні.

 

Безготівковий облік коштів для транспортників відтепер стане звичною практикою. Щоправда, пасажирам ще треба буде звикнути до нової форми оплати.

 

«Пасажир, заходячи до салону, передаватиме кондуктору за вибором - готівку, або картку (поки що банківську), і той за допомогою терміналу (валідатора) видасть відповідний квиток із зазначенням дати, часу здійснення валідацїі, номера транспортного засобу та номера маршруту. Кожну таку операцію можна відстежувати в системі. Це допоможе вийти на фактичний облік коштів із перевезень, сформувати звітність за кожним маршрутом, транспортним засобом, щодо кожного кондуктора (яку він здав виручку), вести облік пільгових категорій пасажирів», - пояснив директор «Центру електронних платежів» Євген Кривенко. 

 

Невдовзі у місті у продажу з'являться транспортні картки. З їх допомогою, а також за карткою криворіжця, можна буде розрахуватись у транспортному засобі.

 

Нагадаємо, з 1 січня 2020 у Кривому Розі проїзд у муніципальному транспорті для школярів, учнів ПТУ та студентів вишів - безкоштовний.

 

 

 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»