Вдячним спомином вшанували синів Кривого Рогу, які навіки залишились у небі над Луганськом

ПАМ'ЯТЬ
14.06.19 - 10:53

Сьогодні згадуємо світлим і вдячним спомином синів Кривого Рогу, які навіки залишились у небі над окупованим Луганськом. 

5 років тому, 14 червня 2014 року, в аеропорту Луганська бойовиками "ЛНР" був збитий Іл-76 – військово-транспортний літак 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади Повітряних Сил Збройних Сил України.

 

Як ми писали, серед загиблих десантників були шестеро наших земляків - криворіжці Валерій Алтунін, Павло Коснар, Антон Самохін, Євген Резніков, Ілько Гайдук і Станіслав Дубяга.

 

Сьогодні у Металургійному районі біля меморіалу Героїв АТО громадськість та міська влада вшанували пам'ять хлопців жалобним мітингом і покладанням квітів.

 

Рідні - матері й дружини загиблих бійців - тримали в руках їхні посмертні нагороди.

 

Над момументом бриніла тиша під рівномірний стукіт метронома, який відрахував хвилину мовчання.

 

"Цей день для нас - трагічний, 14 червня був збитий ІЛ-76, загинули семеро наших криворізьких хлопців, - говорить голова "О'бєднання солдатських матерів Криворіжжя" Наталія Король. - У Кривому Розі першими в Україні встановили День пам'яті загиблих в АТО. У Києві вирішили офіційно призначити його на 29 серпня, але ми були зачинателями. У нашому місті це була перша трагічна подія з моменту початку АТО - одразу такі великі втрати. Напередодні, 13 червня, Кривий Ріг втратив свого першого сина - Антона Ігнатченка. Хлопчику було всього 19 років. Ми будемо завжди пам'ятати наших хлопців. Без пам'яті не можемо жити далі й боротись. Це так важко: матерям ховати своїх синів, дружинам - чоловіків. А діти вже ніколи не побачать своїх батьків"...

 

Довідково. Слідчі СБУ встановили, що злочинний наказ збивати український літак віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ЗС РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, командирований на Донбас для здійснення воєнного вторгнення та окупації частини території суверенної країни. 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: