Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів на європейській реєстрації в Україні

   

      Нові правила для ''євроавто'': Рада прийняла остаточне рішення

За відповідний законопроект №8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування транспортних засобів" у четвер, 8 листопада, у другому читанні проголосували 250 народних депутатів.

Документом запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового авто з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю, а для нової машини з дизельним двигуном об'ємом 1000 куб. см — 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Перший коефіцієнт визначається діленням об'єму двигуна відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку. При цьому для нових транспортних засобів коефіцієнт дорівнюватиме одиниці.

Під час обговорення поправок в Раді було зазначено, що зниження акцизів не зачепить тільки автомобілі на європейській реєстрації, які вже ввезені в Україну.

Нові правила розмитнення будуть поширюватися на всі автомобілі, які будуть ввезені в нашу країну після набуття законом чинності.

Таким чином, розмір акцизного податку для легкових авто складатиме: