Верховна Рада прийняла за основу закон про заборону використання пальмової олії в продуктах харчування

      Верховна Рада на засіданні у вівторок прийняла за основу закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів" (№3871

     За відповідне рішення проголосували 233 народних депутати, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

     Згідно з документом запропоновано внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до законів України "Про молоко та молочні продукти" та "Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів", за якими встановлюється адміністративна відповідальність за виробництво, введення в обіг або реалізацію "харчових продуктів із вмістом пальмової олії". Також забороняється використання пальмової олії у виробництві традиційних молочних продуктів і харчових продуктах, вироблених в Україні.

     Недотримання вимог закону передбачає накладення штрафу на посадових осіб підприємств від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1700 гривень). Повторне порушення, вчинене протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, призведе до штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень).