Від вугілля та крейди до хайлайтера. Цікаві факти про косметику до Дня макіяжу

ЦІКАВО
10.09.21 - 12:22

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день макіяжу. 
 

На думку антропологів, найдавніші випадки нанесення фарби на людські обличчя та тіла були, імовірно, формою маскування або частиною ритуалів. За великим рахунком, всі культури – від ранніх цивілізацій до аборигенів Нової Гвінеї – для декорування обличчя застосовували одні й ті самі речовини — крейду, вугілля, охру, хну, різноманітні мінерали та рослинні барвники.

 

Найбільш просунутим щодо макіяжу було суспільство Давнього Єгипту — характерна чорна підводка для очей із сурми поширилася там в 4000-х роках до нашої ери. 

 

Жінки Давньої Греції теж використовували барвники для покращення зовнішності, але надмірний макіяж суспільство зазвичай не схвалювало. Письменник Ксенофонт Афінський писав, що фарби на обличчі подібні до шахрайства, бо вводять чоловіків в оману щодо істинного вигляду жінки. 

На розкопках Давнього Риму знайшли багато ємностей із залишками засобів для макіяжу. Разом з тим яскравий макіяж римляни критикували та висміювали, адже фарбування обличчя було ознакою жінок, що займалися проституцією. Звісно, пристойні римлянки все одно фарбувалися, але дуже помірно, при цьому багатим жінкам створювати образ допомагали спеціально навчені рабині.

 

Помаду винайшли в Месопотамії, робили її на основі жирів тваринного походження із застосуванням бджолиного воску і спеціального червоного пігменту. Тільки пізніше помаду відкрили для себе жінки Стародавнього Єгипту, Греції та Риму. Назва «помада» походить від латинського слова pomum, яке перекладається як «яблуко», оскільки перші помади для губ виготовляли саме з цього фрукта.

 

Туш для вій вперше випустила компанія «Юджин Риммель» в XIX столітті. Саме слово «rimmel» означає «туш». Хімік Вільямс створив для своєї сестри першу сучасну туш у 1913 році. Складалася вона  із суміші вазеліну та вугільного пилу. З'єднання імені Mabel і назви основного компонента туші Vaselline утворило назву широко відомої косметичної компанії Maybelline. 

 

У Стародавньому Китаї (30 ст. до н. е.) довгі нігті вважалися ознакою вищого стану. Саме там вперше був винайдений лак для нігтів. Жінки з вищих верств суспільства відрощували нігті до 25 сантиметрів, щоб продемонструвати, що вони не займаються ручною працею. Чоловіки ж вважали довгі нігті амулетом від зла.

 

У Вікторіанській Англії використання косметики вважалося ознакою низької моралі. Щоб виглядати рум'яніше, англійським жінкам доводилося щипати собі щоки та кусати губи.

У XVIII столітті серед жінок популярною була маска з свіжої телятини для омолодження шкіри обличчя.

 

Згідно з даними соціологічних опитувань, близько 63% Українок у віці 12 років користуються декоративною косметикою.

 

Джерела: senfil.net, daytoday.com.ua. Фото з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: