Відбувся круглий стіл щодо виробництва мінеральних добривив у Кривому Розі

Учора, 18 липня, керівництво компанії «Українські мінеральні добрива» разом із екологами, активістами, фермерами і депутатами за круглим столом обговорювали усі «за» і «проти» нового промислового об'єкту у Кривому Розі.

Головною метою зустрічі було інформування громадськості про заплановані технологічні процеси зберігання і фасування добрив, і їх вплив на екологію. Щоправда, конструктивної розмови не вийшло.

Вже перші звістки про будівництво у Кривому Розі нового промислового об’єкту викликали багато запитань громадськості. Містом поповзли тривожні чутки про відкриття хімічного виробництва на території КЦРЗ. У керівництві компанії-виробника запевняють, - більше за інших зацікавлені у поінформованості жителів. Для відповідей на всі гострі питання ініціювали і цю зустріч. Насамперед апелюють до позиціонування виробництва як хімічного заводу.

«Не буде хімічного виробництва, буде тільки гранулювання і фасування. Такі підприємства є в Європі, США, але подібних не існує в Україні», - зазначив генеральний директор ТОВ «Українські мінеральні добрива» Олексій Афанасьєв.

Кривий Ріг, на думку спеціалістів, має вдалу логістичну інфраструктуру і багатий на професійні кадри в галузі хімічного виробництва. До того ж сьогодні у регіоні немає виробництва, яке б забезпечувало фермерів гранульованим добривом.  

Сульфат амонію застосовується як добриво в усьому світі. Про це добре відомо аграріям. Вони теж були в залі. Щоправда, їхні аргументи потонули у вирі емоцій. Активістів більше цікавив порядок проведення громадських слухань. Їх процедуру нині регулює Міністерство екології . Воно й має надати звітні документи, - пояснив Владислав Антипов.  Його компанія займається супроводом подібних підприємств під час проходження оцінки впливу на довкілля.  Експертні дослідження щодо криворізького об’єкту проводилися своєчасно і не виявили порушень. 

 «Викиди парникових газів в розмірі 2800 тонн. В Україні викидають 90 млн. - вони не мають впливу на середовище і людей. Це питання зміни клімату - це багаторічний процес, який зараз оскаржується вченими. Що стосується води, були пробурені свердловини 4 метри. Ми дивилися документи, навіть гіпотетично вода досягає 2х метрів, тобто до дозволеної відстані до 2-х з половиною метрів вода не піднімається», -прокоментував генеральний директор Центру екології і розвитку новітніх технологій Владислав Антипов.

 Кожна цифра і факт викликали чергову хвилю емоцій у залі. Дуже швидко круглий стіл набув гострих кутів. Цей круглий стіл мав стати кроком до порозуміння і джерелом інформації з перших вуст. Утім, гамір у залі не сприяв досягненню мети.

Сьогодні в офіційному релізі компанія "Українські мінеральні добрива" зазначила, - продовжить інформувати мешканців і навіть планує найближчим часом організувати для криворізьких експертів - екологів та ЗМІ ознайомчий тур на подібне підприємство в країні ЄС.