Відключення боржників не буде раптовим і одномоментним, ми сповіщаємо абонентів, - Yasno

КОМУНАЛКА
12.01.24 - 10:55

Боржників, які не сплачують за електроенергію, у Дніпропетровській області та Києві - більше 70 тисяч. Їхній загальний борг перед Yasno - понад 600 млн грн. Це кандидати на відключення, - пояснив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

Нагадаємо, нещодавно Кабмін дозволив стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, нараховувати боржникам штрафи й пеню і припиняти надання послуг.

 

«YASNO не буде відключати всіх підряд. Ми працюємо з приватними клієнтами лише у Києві та Дніпропетровщині, - розтлумачив Сергій Коваленко. – У нас є чіткі критерії щодо суми і тривалості заборгованості. Приміром, є люди, які мають кілька квартир і по одній із них - багатотисячний борг, попри війну. Зовсім не розумію, чому пенсіонери можуть платити, а ця людина – ні».

 

За словами очільника Yasno, відключення не буде одномоментним для всіх.

 

«У нас немає рубильника. І це не буде раптово. Ми щомісяця сповіщаємо клієнтів про стан рахунку. Всі знають, чи є у них борг, чи ні. Коли ж ми будемо подавати на відключення, то власник житла отримає паперове попередження за 10 днів до відключення, ще за 5 днів - сповіщення від ОСР. Якщо ви не живете у квартирі - уточніть свої показання, передавайте їх коректно і щомісяця, тоді боргу не буде», - запевняє керівник Yasno,

 

Нагадаємо, для тих, кому сплачувати рахунки складно, держава розробила субсидії. Зараз їх можна оформити за спрощеною процедурою.

 

«Гроші підуть в енергосистему. Атаки на інфраструктуру, особливо у східній частині України, нікуди не поділися, тому ремонти та масштабні відновлення - це наша реальність ще надовго. Тому будь ласка, оплачуйте рахунки вчасно», - звернувся до українців Коваленко.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: