Відомий криворізький журналіст і письменник Володимир Стецюк презентував дві поетичні збірки

          У малій залі міського театру імені Тараса Шевченка свої поетичні збірки представив відомий криворізький журналіст, літератор і видавець Володимир Стецюк. 

Це вірші про достойників – видатних українців, які очолювали визвольний рух за українську державність. Поезія про хоробрих отаманів - героїв Холодного Яру, Чорного Ворона (Миколу Скляра), Костя Пестушка, Григорія Іванова. Осанна патріотам України від минувшини й до сучасності. Дві поетичні збірки про те, що болить і не вщухає.

"Збірка «Шлях» – це лірика, пошук себе у світі, а "Повстання» - це шлях визвольної боротьби, громадянська лірика, моє бачення, уявлення про перманентне українське повстання. Це починалося ще з часів Мазепи - нас певний період називали мазепинцями, потім петлюрівцями, бандерівцями. Не знаю, чиїм іменем називатимуть нас теперішніх. Україна час від часу повстає і намагається звільнитися від свого колоніального, залежного стану", - коментує автор.

Нещодавно шанованому у Кривому Розі літератору виповнилось 60. "Через це друзі зарахували мене до клубу шістдесятників, це нібито символізує друге народження", - жартує Володимир Васильович.

Таким чином, презентацію двох потужних за енергетичною силою новодруків можна назвати своєрідним бенефісом Стецюка. Як видавець він випустив у світ понад 400 видань криворізьких авторів. І ось, нарешті, надійшла черга показати своїх вистражданих дітей.

"Він три роки пропрацював у криворізькій археологічній експедиції, щоб краще зрозуміти, ввійти в образ, доторкнутися самому до сивої давнини нашого краю, щоб потім писати уже те, що сам відчув, - розповідає про давнього друга Олександр Мельник, заступник директора Криворізького історико-краєзнавчого музею. - Не так багато журналістів, які навіть на один день не приїжджали, а він три роки працював. Ці його книги - велика подія. Вперше в такій літературно-поетичній формі людина розказала землякам про маловідомі сторінки нашого краю. Архівні дослідження показали, що люди, які очолили на Криворіжжі визвольні змагання, були високоосвіченими, університети закінчували. Це були ідейні борці, які не збагачувались із цього, а намагались не допустити більшовицької влади, не перетворити Україну на майданчик для більшовицьких експериментів. Усе це оплачено великою кров'ю. Наступного року в Україні будуть відзначати початок визвольного руху за українську державність. Ці книги - внесок Криворіжжя в загальноукраїнський процес відновлення правдивої історії".

На творчому вечорі пролунало багато посвят – рідним, друзям, колегам, побратимам поета. Звучала й тонка інтимна лірика, й емоційні особисті спогади майстра, і сатиричні твори. Правдива, гостра, викривальна, зболіла, подекуди гірка й без пафосу звеличувальна лірика. Усі поетичні твори Володимира Стецюка об’єднала спільна риса – щирість.

"В реаліях життя Кривого Рогу Стецюк посідає окремішнє місце, він сповідує принцип Івана Франка «Най будемо щирі». Він людина щира й відверта, яка гірко переживає війну, втрати, вогонь і полум’я над Донецьком", - аналізує Лариса Донченко, доцент кафедри української літератури КДПУ. Пам'ятник героям у Ганнівці стоїть завдяки йому. Він там був разом із Василем Шклярем. І це мені в ньому імпонує".

У тому полум’ї неодноразово побував і сам автор – шість разів був на Майдані, читав свої поезії в Холодному Яру, на передовій біля Донецького аеропорту. Не спостерігав здаля, а повсякчас був у самому вихорі подій. Там, де в муках народжувалась нова країна.

(Фото Станіслава Лебединського).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший привід –, бо виповнилось 60 років. Це час другого народження. Треба прозвітувати про пройдений період. Дві збірки Повстання і шлях – це частина з мого доробку невиданого.

Написані в попередні роки. Я сам займався видавництвом, з 1996 року почав займатися видавництвом, видав. Дійшла черга до моїх творів. До цього була збірка повстання в 2011 році малесенькі. Вона вже побувала на Майдані, в Холодному Яру, я з нею виступав з нею в Ато на передку.

А тепер це вже друге видання, Повстання  доповнене. Цикл Майдан і сучасна україно=російська війна.

Це починалося ще з часів Мазепи, нас певний період називали мазепинцями, потім петлюрівцями, бандерівцями. Не знаю, чиїм іменем називатимуть нас теперішніх.

Час дає більш системний, організований спротив, найперше треба зробити визволення в умах і душах.

Багато зібрано матеріалу по Майдану, 6 разів був на Майдані, читав там свої твори.

0001 Василь Чумаченко, доктор філософських наук, письменник

00.06 я прийшов, щоб поздоровити найвидатнішу людину кривого рогу, який за ці роки тримав український прапор надзвичайно високо – 00.14

0038 він завжди тримав в руках меч, якщо хтось розмахував квіточками, то він рубав мечем – 00.45

 

0006 Олександр Мельник заступник директора з фондової роботи Криворізького історико-краєзнавчого музею

00.39 він три роки пропрацював у криворізькій археологічній експедиції, щоб краще зрозуміти, ввійти в образ, доторкнутися самому до сивої давнини нашого краю, щоб потім він писав уже те, що відчув - 00.58

Не так багато журналістів, які навіть на день не приїжджали, а він три кроки. Ці його книги зараз зявилися  -велика подія.

01.30 Вперше в такій літературно-поетичній форму людина розказала нашим землякам про маловідомі сторінки нашого краю, повязані з визвольними змаганнями – 01.49

У 1917-1920 роках були тут в розпалі. Названі біографічні деталі й важкі подробиці визвольної боротьби , коли багато людей стали під жовто-блакитні прапори і віддали своє життя за те, щоб відбулася українська держава. У цей важкий період ті люди, яких радінська історіографія показахувла в негативному світлі, показувала бандитами, цей трюк і стереотип у наших земляків і по цей день асоціюється з радянськими штампами на генетичсогму рівні. Архівні дослідження показали, що люди які рочолили на Криворіжжі визвольні змагання, були вискоосвіченими, університети позакінчували.ю кость пестушко – запорізьке училище. Це були ідейні борці, які не збагатились з цього, а намагались не допустити більшовицької влади і перетворити україну на майданчик для більшовицьких експериментів. Це оплачено великою кровю. Наступний рік буде відзначатися початок визвольного руху за українську державність. Ця книжка про це розказує в поетичній формі.

04.31 Це внесок Криворіжжя в загальноукраїнський процес відновлення правдивої історії – 04.39

00013 Лариса Донченко, доцент кафедри української літератури КДПУ

00.11 в реаліях життя кривого рогу стецюк має окремішнє місце, він сповідує принцип Івана Франка «Най будемо щирі». Він людина щира, яка гірко переживає війну, втрати, вогонь і полумя над Донецьком – 00.37

00.43 він багато переймається героями Холодного Яру і памятник у Ганнівці стоять героям завдяки йому. Він був там із Шклярем – 00.56

 

Інесса Доленник присвятила вірш чоловікові

 

0017, 0021  проїзд класний

За нашу кров, за нашу честь, за кривди нашого народу

 

 

00069 стецюк вірш

00.49 не стали милосердними кати – безчестя звикли ми платити за свободу – 01.18