Відтепер працедавці повинні облаштовувати місця для людей з інвалідністю

БЛАГОУСТРІЙ
01.04.19 - 14:49

Відсьогодні набули чинності нові ДБН, що зобов’язують працедавців облаштувати робочі місця для людей з особливими потребами. — Український інтерес.

«За даними Держстату, в Україні близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, їх 10% від усього населення планети. Серед них 80% — працездатні, але через недоступність громадського простору вони не можуть повною мірою здійснювати своє право на працю», — наголосив заступник міністра регіонального розвитку України Лев Парцхаладзе.

 

За новими нормами, робочі місця мають бути безпечні для здоров’я, раціонально організовані, знаходитися не далі 50-ти метрів від туалетів, питної води та споживання їжі.

 

Якщо місце проектують для конкретної людини, його мають облаштувати відповідним комплектом меблів та обладнанням. Наприклад, для особи, що пересувається на візку, площа робочого місця має бути не менше 5,65 кв.м.

 

Відтепер організації за потреби мають забезпечити спеціальні місця паркінгу, входи, ліфти та інші зручності. Інформаційні повідомлення чи сигналізація повинні мати візуальну, звукову та тактильну інформацію. Текстові позначення всередині будівель необхідно дублювати тактильними знаками та розміщувати поряд із дверима з боку дверних ручок.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: