Вільні люди. 21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи

"Українці не говорять про гідність, вони демонструють, що це таке. Українці не говорять про свободу, вони живуть нею. І щоразу, коли черговий тиран забуває про це, українці йому нагадують", - зауважили в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.
Історія. Помаранчева революція
Під час президентських виборів 2004-го року в Україні спалахнули акції протесту. За оголошеними результатами другого туру, перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Масові та брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка 22 листопада вийшли на мітинги. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій, відбувся повторний другий тур президентських виборів, за результатами якого переміг Ющенко.
Революція Гідності
За 9 років, 21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.
Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгодних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.
18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, було підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців. Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого.
Відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів - громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. Ці жертви стали Героями Небесної сотні. Одним із перших серед них був Сергій Нігоян з Дніпропетровщини.
І зараз, захищаючи свою землю від лютого ворога, українці вкотре демонструють всьому світу, що гідність і свобода для них є найголовнішими цінностями!
Джерело - Український інститут національної пам'яті.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Воля - найбільша цінність нації. 21 листопада - День гідності і свободи
З вітерцем до 15,4 км/год. Криворізький трамвай назвали найшвидшим в Україні
В Україні почав курсувати евакуаційний потяг-шпиталь. Фото