Військовий облік жінок: роз'яснення Криворізького центру з надання БВПД
Роз'яснення надали у Криворізькому місцевому центрі з надання БВПД:
1. Освітні заклади різних рівнів, які навчають жінок за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за 2 місяці до завершення навчання подають списки студенток до районних (міських) територіальних центрів комплектування, на території відповідальності яких вони розташовані.
2. За цими списками, жінкам видають тимчасові посвідчення військовозобов’язаного на 30 діб. Не пізніше ніж через 7 днів після отримання посвідчення, жінка має прибути до ТЦК та СП за місцем проживання для визначення придатності до військової служби та взяття на військовий облік.
3. Жінки, які здобули медичну або фармацевтичну освіту до набрання чинності цією постановою (і про яких заклади освіти не повідомляли ТЦК та СП), можуть працевлаштуватися як невійськовозобов'язані до кінця 2026 року.
4. При цьому працедавці мають повідомити ТЦК та СП про працівниць, які мають відповідну освіту, але не перебувають на військовому обліку.
5. Жінки, які мають іншу професію або спеціальність, споріднену з військово-обліковою спеціальністю, можуть стати на облік добровільно за такою ж процедурою.
6. Жінки, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 7 днів повідомити про зміни щодо місця проживання, сімейного стану ТЦК та СП, де вони перебувають на обліку (як це передбачено і для військовозобов'язаних чоловіків).
Невдовзі цю процедуру обіцяють спростити, запровадивши через Дію. Текст постанови Уряду - за посиланням.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Свідки резонансної ДТП в Інгульці, яка забрала життя двох учительок, відгукніться!
Воєнні нюанси оформлення біометричних паспортів: роз'яснення Криворізького ЦНАП «Віза»
Вагітних, ФОПи та жінок з малюками також будуть ставити на військовий облік: роз'яснення Міноборони